Ужгород – це не тільки адміністративний центр Закарпаття, це ще і яскрава точка на туристичній карті України. Десятки тисяч людей з усіх куточків країни охоче приїжджають у це старовинне місто, аби не тільки добре відпочити, але відвідати цікаві та визначні локації, котрих тут безліч.

Якщо ви ще ніколи не гостювали в Ужгороді, або приїздили сюди виключно по справах чи просто для перетину кордону, ми підготували для Вас трійку найкращих та найцікавіших туристичних локацій, котрі обов’язково потрібно відвідати, у разі, коли ви запланувати поїздку на Закарпаття.

До речі, аби перед поїздкою трохи Вас заінтригувати, рекомендуємо почитати про 5 цікавих фактів про Ужгород, перейшовши за посиланням: https://ukr-prokat.com/blog/5-tsikavyh-faktiv-pro-uzhgorod.html.

#1 Ужгородський замок

Однією з родзинок міста над Ужем є фортифікаційна споруда (замок), що розташована майже в центральній частині населеного пункту і в якому розташований краєзнавчий музей. Цей об’єкт сподобається будь-кому, оскільки тут є чимало різноманітних скульптур, зокрема:

  • Бронзовий птах турул;
  • Залишки бронзового фонтану;
  • Бронзова скульптура відпочиваючого Гермеса;
  • Скульптура Геракла;
  • Меч Лаборець тощо.

Більше того, на подвір’ї знаходяться підмурки церкви св. Юрія, а в замковому музеї можна оглянути безліч унікальних експозицій та дізнатися безліч цікавих історій та легенд.

#2 Закарпатський музей народної архітектури та побуту

«Старе село» є одним з найвідвідуваніших точок туристичного Ужгорода. Його унікальність полягає в тому, що це музей просто неба, на території якого є величезна кількість архітектурних пам’яток типового закарпатського поселення з найдавнішими зразками народного мистецтва.

Якщо Ви потребуєте абсолютний спокій і максимум релаксу, «Старе село» – ідеальний варіант. Тут можна прогулятись стежинами старовинного села, завітати в дерев’яні хатинки, оглянути підсобні приміщення дворогосподарств. Відчуття – незабутні!

#3 Ужгородські міні-скульптури

На території Ужгорода встановлено щонайменше 30 міні-скульптур, виготовлених місцевим скульптором Михайлом Колодко. Ці маленькі цікавинки користуються шаленою популярністю не тільки у містян, але й туристів, котрі охоче фотографують їх і, затамувавши подих, уважно слухають історії створення цих скульптурок.

Зараз Ужгород має такі, так би мовити, компактні пам’ятники:

  • Сім’я їжачків та вузол, присвячений відомому закарпатському силачу Івану Фірцаку-Кротону;
  • Вояка Швейк та Кубик Рубика;
  • Свободка, або «Маяк Ungvar» – є, до речі, найменшою статуєю Свободи у світі і найменшим діячим маяком;
  • Корабель “Карпатія”, Моцарт, Ференц Ліст та ін.

Якщо ви плануєте мандри містами України, зокрема, навідатись і до Ужгорода – це, безперечно, хороша ідея, особливо, якщо їхатимете на авто, котре, до речі, можна орендувати на сайті ukr-prokat.com – на будь-який термін і за доступними цінами.

На правах реклами

Залишити відповідь