Чинний голова Закарпатської ОДА Олексій Петров обраний головою Закарпатської обласної ради

Як ми повідомляли, сьогодні на першій сесії облради фракція партія Слуга Народу висунула кандидатуру свого лідера на голову облради, а окрім нього свою кандидатуру висунув депутат від ОПЗЖ Віктор Русин.

Звичайно, що висування Русина було умовним, бо напередодні Олексій Петров вже мав домовленість з партнерами про свою підтримку. Останні перемовини тривали навіть в неділю в будівлі обласної влади на Народній.

Було домовлено, Петрову окрім підтримки власної фракції Слуг Народу та партнерів від Рідного Закарпаття потрібні були ще голоси. Угорці відмовилися підтримати Петрова через тиск на їхнього лідера Василя Брензовича.  

Більше того депутати від фракції угорської партії КМКС покинули сесійну залу і відмовилися брати участь у голосуванні. 

Фракція “Батьківщина” розкололася навпіл щодо обрання Петрова головою облради, а порошенківська Європейська Солідарність була проти.

Однак сталося диво. На перемовинах Слуги Народу запропонували представникам фракцій Батьківщина та Європейська солідарність посади заступників голови облради. Окрім того, було запропоновано керівництво кількох комісій і навіть деякі посади у виконавчій владі.

Що отримали "Порошенківці" та "Тимошенківці" "ЗА" Олексія Петрова?

Таким чином фракції партій Юлії Тимошенко “Батьківщина” та Петра Порошенка Європейська Солідарність підтримали Слуг Народу і проголосували за Петрова. За Олексія Петрова проголосували 37 депутатів із мінімально необхідних 33. 

За Віктора Русина проголосували 17 депутатів. 5 депутатів не голосували. Угорців у залі взагалі не було.

Що отримали "Порошенківці" та "Тимошенківці" "ЗА" Олексія Петрова?

Олексій Петров склав присягу і відразу ж запропонував на посади своїх заступників представника від Європейської Солідарності Дениса Мана та представника від “Батьківщини” Андрія Шекету. 

41 депутат віддав голос за Андрія Шекету і 36 за Дениса Мана. 

Таким чином, керівництво облради обрано.

Головний партнер Слуг Народу фракція партії Рідне Закарпаття наразі залишилася без керівних посад, однак влада пообіцяла їм преференції, щоб головні партнери були задоволеними. 

Тепер президент Володимир Зеленський вже може спокійно підписувати наказ про призначення на посаду голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова, чию кандидатуру ще два тижні тому погодив Кабмін. 

Ну а головний опозиціонер до партії влади на Закарпатті Віктор Балога знову, як і в попередній каденції, програв битву за облраду. Наразі обласна рада віддана представникам партій київських олігархів, а ті, хто називає себе місцевими патріотами, переходять в опозицію, хоча попередньо все складалося на їхню користь. 

Фото Укрінформ

Василь Поляк для Prozak.info

Залишити відповідь