Палеонтологічні зразки тварин, які вивозилися під виглядом іншого товару.

Що лиш не везуть: На КПП "Ужгород" у машині виявили понад 200 решток бізонів (ФОТО)

Як повідомляє Закарпатська митниця, водій мікроавтобуса надав митникам документи на вантаж «предмети колекціонування, які не мають культурної, природної чи історичної цінності».

Зокрема, палеонтологічні зразки (кістки) тварин, що не належать до зразків видів, торгівля якими регулюється Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни, що перебувають під загрозою зникнення: 33 шт черепів бізона, 195 шт кісткок бізона. До пакету документів також додавалися експертні заключення

Однак, у ході аналітично-перевірочних заходів інспектори виявили розбіжність у документах. Зокрема, підприємець мав на меті вивезти за межі України вищезазначений товар без законних на те підстав. Згідно з наданим експертним заключенням, він вже вивозив наприкінці минулого року ці ж самі рештки бізонів.

Тож, подавши митному органу документів, що не відповідають дійсності, відносно столичного підприємця складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Санкції даного правопорушення передбачають накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів та їх конфіскацію.

Палеонтологічні зразки тварин, загальною кількістю 228 шт, вилучено. Їх остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт. Крім того, буде проведена експертиза на приналежність даних зразків до культурних цінностей.

Що лиш не везуть: На КПП "Ужгород" у машині виявили понад 200 решток бізонів (ФОТО)

Залишити відповідь