Церцис – ще один екзот з ужгородської квітучої скарбниці.

Він же багряник, Іудине дерево, й «ото красиве таке фіолетове, в якого квіточки по стовбуру і гілках».


Ця розкішна рослина відрізняється від більшості квітучих дерев тим, що квіти розквітають ну просто на корі. Вони мають соковито-фіолетовий колір і за рясного цвітіння дерево стає всуціль яскравим і квітково-пухнастим.

Найкрасивіші древа церцису живуть в Ужгороді у районі Галагов, зокрема, у сквері за будівлею облради, на колі Дружби народів, поблизу стоматполіклініки на набережній Незалежності та провулку Крилова. Також є молоді багряники поблизу собору на площі Кирила і Мефодія та на Шахті. Словом, шукаймо!

Багряник доволі теплолюбний, але нетривалі морози, як бачимо, переживає, і квітне всім на радість.

Іудиним дерево, на думку науковців, називають через ранній, немовби «невчасний» цвіт. А от легенда каже, що після зради Христа Іуда зайшов до лісу, де зростали церциси, котрі цвіли білим, і квіти вмить змінили колір на пурпуровий, нагадуючи про злочин.

Ботаніки зазначають: церцис походить із Західної Азії та з Південної Європи. Ужгородці ж вважають це дерево з особливим характером своїм, рідним. І хоча більшість екзотів Ужгорода перебувають «у тіні» сакури, уваги варті всі. Також і тюльпанове дерево. Але це вже інша історія. Написала на своїй сторінці у ФБ Алла Хаятова

Фото -Serhiy Hudak


Залишити відповідь