До вашої уваги розповіді із Швеції, Швейцарії, ОАЕ, Польщі, Словаччини, Чехії, Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії та Франції.

Рим, Італія. Олександр

Зараз у Римі ще до 25 січня продовжили локдаун, ми у оранжевій зоні. Це означає, що з 21.00 до 5.00 ранку діє комендантська година, заборонено виїжджати за межі регіону, а якщо повинен по роботі їхати у інше місто, то на сайті муніципальної поліції потрібно роздрукувати і заповнити маршрутний лист, де має бути чітко вказано о котрій годині їдеш і коли повернешся. Супермаркети, побутові магазини працюють, кафе і ресторани тільки до 18.00 і на винос, але є обмеження по кількості людей, які можуть бути всередині. Обов`язково мати маски і рукавиці у магазині, і якщо у машині їдуть більше 2-х людей – також обов`язкові маски. Навіть в будинку можуть знаходитись не більше 5-6 людей, а якщо їдеш у гості, так само заповнюєш маршрутний лист. При порушенні усіх цих вимог – штрафують на 400 євро. Оранжеву і червону зону постійно змінюють, в залежності від рівня захворювання. Наприклад, на усі свята була червона зона, все повністю було зачинено (крім деяких супермаркетів і заправок) і за межі свого дому на Різдво було суворо заборонено виходити. 
Зараз тут почалась масова вакцинація, безкоштовно вакцинують пенсіонерів, медиків і людей, які є в зоні ризику. Що стосується допомоги держави і виплат, то тут усім, хто через локдаун втратив роботу держава виплачує заробітну плату у 100% розмірі. Приватним підприємцям видають безповоротні позики від 1 тис до 20 тис євро. Це ж стосується і наших заробітчан, які офіційно тут працюють.

Прага, Чехія. Уляна 

Продуктові магазини відкриті всі, ресторани закриті, розважальні заклади також закриті. Люди пересуваються вільно, але повинні всі бути в масках без винятку та рекомендовано дотримуватися дистанції 2 метри (всюди по магазинах є розмітки на підлозі 2 метри дистанції).Також у кожному приміщенні, чи то магазин чи то якась адміністративна будова всюди при вході стоять засоби дезінфекції. З 21.00 вечора до 05.00 ранку з дому без вагомої причини люди не виходять (йдуть лише на роботу) магазини також працюють до 20.00 год. Люди ходять всі буквально в масках заради безпеки власного здоров’я та безпеки всіх навколо. Цей карантин буде тривати до 22.01, проте кажуть, що можливі зміни.

Стокгольм, Швеція. Василь Пазуханич

У Швеції від початку пандемії не вводили суворих карантинних обмежень. Міністерство здоров’я проводить онлайн наради кожного дня щоб всі були проінформвані щодо останніх подій: статистика, дані, нові рекомендації. Я працював від початку пандемії, при цьому жодного разу не одягав, навіть не купував захисну маску. Є обмеження що до кількості людей. Не можна збиратися більше 8 людей в малих приміщеннях, школи, дитячі садки і університети були зачинені і працювали в онлайн режимі. Хто може працювати дистанційно, робить це. Є обмеження у всіх магазинах, бутіках і спортивних залах щодо кількості відвідувачів одночасно. Стоїть спеціальний працівник і пропускає певну кількість відвідувачів, коли попередні вийшли. Весь громадський транспорт працював в звичайному режимі. В ЗМІ постійно просять не користуватись громадським транспортом, якщо є симптоми COVID-19. Вся інформація від міністерства здоров’я є лише рекомендаціями і тут немає жорстких чи каральних методів. Тут розраховують на суспільну свідомість і відповідальність кожного перед самим собою та іншими. Всі намагаються дотримуватися дистанції. З 7 по 24 січня міністерство рекомендує одягати маску з 7 по 9 і з 16 до 19 години, коли найбільше людей користуються громадським транспортом. На 10 мільйонів населення на сьогодні близько 10 тисяч жертв пандемії. Ця цифра досить висока і багато країн критикують Швецію за свій шлях боротьби з пандемією. Всі концерти і масові заходи скасовані. Різдвяний ярмарок якому більше 100 років у 2020- му вперше не відбувся. В цьому році його теж немає.

Розповіді закарпатців про життя на карантині із Швеції, Швейцарії, ОАЕ, Польщі, Словаччини, Чехії, Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії та Франції

Папенбург, Німеччина. Неллі

Я працюю вчителькою у загальній школі міста. У нас було вже багато різних змін і законів. Весною, минулого року, 3 місяці все було закрито. Згодом, частину закладів відкрили з дотриманням карантинних обмежень, а з середини грудня до кінця січня знову все закрили. Як буде далі ще не ясно, напевно продовжать. 
Багато людей тут втратило роботу, економіка зрушена. Що стосується школи, то тут все дуже суворо. Ми цілий день у масці. Згодом перейшли на дистанційне навчання. 9-ті і 10-ті класи ходять у школу, лише по пів групи. Кожен день ці групи міняються, одна половина на дистанційному, а інша у школі. 5-8 класи до кінця цього місяця повністю на дистанційному. Ресторани та магазини закриті. Хоч держава закладам фінансово допомагає, багато хто все одно закрив свій заклад. Люди сидять дома, працювати не можуть. А ще, тепер можна ходити у гості лише по одній людині.

Лондон, Англія. Василь

Я працюю приватним підприємцем у сфері будівництва. У 2019 році заснував компанію, яка займається будівництвом та електро-монтажними послугами, але, на жаль, у зв’язку з пандемією вона тимчасово не працює. Наразі ситуація у нас така: більшість людей локдауну дотримується, про це можна судити виходячи, наприклад, з того, що на дорогах нема заторів. Судячи з кількості людей у напівпорожніх автобусах, більша частина населення старається не подорожувати без зайвої необхідності, особливої паніки немає. У супермаркетах можна придбати, навіть шкарпетки:), а все інше онлайн, доставка їздить, як зазвичай, 2-3 дні. Фаст-фуд, кафе та піцерії працюють лише на takeaway. Якщо у приміщенні закладу вже є 2 відвідувачів, які чекають на замовлення, то інші чекають на вулиці. До речі, це не є правилом, просто люди відчувають відповідальність. Також більша частина дотримується дистанції у 2 метри, навіть на вулиці пропускають один одного. Є люди які в масках навіть по вулиці ходять, але таких не дуже багато. У транспорті, в магазинах, та будь-яких інших громадських приміщеннях всі у масках. Бувають поодинокі без них, але це радше виключення. Так, я відчув що з роботою останні пів року стало важкувато. Будівельні роботи дозволені, але з багатьма обмеженнями. клієнти бояться, впускають будівельників лише у надзвичайних ситуаціях, коли щось потекло, чи якісь електричні проблеми, але ситуація загалом в нормі, держава допомагає. Я, як приватний підприємець отримав вже 3 гранти, це 80% від квартального доходу, одним платежем на рахунок, після підтвердження у податковій. Загалом, морально трохи важкувато, у плані того, що нема чим зайнятися – спортзали, басейни, розважальні центри, дитячі розваги, всі зачинені. Навіть до Європи на лижі не поїхати, але до кінця весни уряд обіцяє провакцинувати населення, і можна буде зняти маски.

Братислава, Словаччина. Родина Олійник

З 19.12.20 і по 24.01.21 у нас локдаун, працюють лише аптеки, продуктові магазини і заправки. Щоб ходити на роботу треба мати довідку від начальства що ти не можеш свою роботу виконувати з дому. З 22 по 24 січня буде проводитися безкоштовне тестування по всій країні і лише після цього, в залежності які будуть результати, буде видно що далі. На рахунок вакцинації поки що її роблять лише для медпрацівників і людей похилого віку (в будинках пристарілих). Є сайт на якому можна зареєструватися і подати заявку на безкоштовну вакцинацію, але коли прийде твоя черга невідомо.

Розповіді закарпатців про життя на карантині із Швеції, Швейцарії, ОАЕ, Польщі, Словаччини, Чехії, Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії та Франції

Дубай, ОАЕ. Олександра

Де б ти не був – обов’язкове перебування у масці. У ліфтах, будь-яких приміщеннях є обмеження за кількістю осіб. У школі, де навчається син встановили у кожному класі пластикові перегородки. Перед тим, як іти на навчання працівники та діти від 12-ти років проходила тест на коронавірус. І через це була затримка. У самій школі директор питав думку батьків щодо того, переходити на дистанційне навчання чи ходити до класів. Кожного дня я заповнюю спеціальний зошит де вказую, що дитячі речі продезинфіковано. Усім, хто працює у медичній сфері роблять безкоштовну вакцину, яку треба поновлювати кожні 8 місяців. Зараз повністю локдауну у нас немає. Ми плануємо відкривати власний бізнес і готові до того, що будуть обмеження і працювати необхідно згідно з рекомендаціями.

Познань, Польща. Еріка

У нас від 28.12. так званий “народний карантин “. Мав бути до 17.01, але продовжили до кінця січня. Під час цього карантину не працюють торгові центри, але малі магазинчики відчинені (шкарпетки купити можна). Звісно з дотриманням санітарних норм. Зачинені спортзали і басейни, тренуватися можуть тільки професійні спортсмени. Зачинені готелі і гірськолижні курорти, навіть ковзанки у місті не працюють. Усі ресторани і кав’ярні працюють тільки на виніс (це ще з листопада або навіть жовтня). Заборонено зустрічатися групам більшим ніж 5 осіб. Навчання у школах від початку листопада було повністю онлайн, але 18.01.у школу повертаються учні 1-3 класів. Можу сказати, що загалом люди тут дотримуються встановлених обмежень. Перш за все, усі ходять у масках там де треба. Ми у кінці грудня були кілька днів на Закарпатті і нас дуже здивувало, що люди у магазинах без масок, а особливо продавці на касі. Чесно кажучи, я не знаю чи у Польщі дуже перевіряють і штрафують, чи просто люди такі здисципліновані. 

Кантон Золотурн, Швейцарія. Тетяна Лешко 

Швейцарія дуже особлива держава. Вона подібно до Америки ділиться на штати, тут вони називаються кантони. В країні діє пряма демократія. Тобто, кожен кантон приймає свої закони і заборони. От і виходить, що в нашому кантоні (області) діє зараз жорсткий карантин: зачинені всі розважальні заклади, магазини, торгові центри, працюють тільки аптеки, заправки, продуктові магазини, і магазини аптечної косметики, а в сусідньому кантоні, за 15 хвилин їзди, майже все працює. Звісно там теж є обмеження. В середині кафе не посидиш, тільки на терасі, в торгових центрах потрібно перебувати в масках, не забувати дезинфікувати руки, кількість відвідувачів контролюється. Але все ж, якщо мені потрібно купити, наприклад, одяг, меблі чи ще щось я можу це зробити там. Я не можу сказати скільки реально тут людей захворіло на COVID-19, тому що в моїй родині і серед моїх знайомих, слава Богу, всі здорові. Тепер вже починають проводити вакцинацію, але вона не примусова. І скоріш за все, ми почекаємо поки її більше протестують. Також важливо, що локдаун у Швейцарії у фінансовому плані, люди майже не відчули. Всі збитки підприємців у повному розмірі відшкодовує держава. Зараз я ходжу на роботу з дотриманням карантинних вимог (маски, температурний скринінг, антисептики, дистанція). Фінансово ми абсолютно не відчули змін. Одне що засмучує, зараз не можна подорожувати, як раніше. Я дуже люблю подорожі і з нетерпінням чекаю коли знову зможу полетіти в якусь цікаву країну. До речі, гірськолижні курорти в Швейцарії працюють. 

Розповіді закарпатців про життя на карантині із Швеції, Швейцарії, ОАЕ, Польщі, Словаччини, Чехії, Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії та Франції

Іспанія, Ірина

Іспанія поділена на провінції, це як Україна по областям. Кожна провінція закрита, їздити з провінції в провінцію не можна. Штраф від 500€ на людину, тобто якщо в машині 4 людей штраф 2000 грн. Якщо не помиляюсь від 500-1300€ на людину. А вже в кожній провінції обмеження. У помешканні може перебувати не більше 6 людей, ходять перевірки. Якщо в квартирі більше також штрафують. На вулиці можна перебувати до 20.00 – після також штраф, за винятком якщо людина має дозвіл на роботу – це є спеціальний бланк, по якому ти можеш и?ти на роботу і з роботи, з вказаним часом роботи. Само собою дистанція і маски це вже навіть норма. Якщо ти на вулиці без маски спочатку попередження, а вдруге штраф 300€. Що стосується державних установ і документації то всюди запис онлайн і всередину без запису тебе просто не пропустять. Якщо контракт на роботу на постійній основі, або людина пропрацювала більше 10 місяців, то і?м держава виплачує перші 3 місяці 90%, потім 70-80% від зарплати.

Париж, Франція. Родина Черната

Наразі у Франції карантин не дуже жорсткий, але так як кількість хворих збільшується після послаблення на Різдвяні свята, то в найближчі дні планують оголосити жорсткіші міри. На сьогодні у Франції є комендантська година з 18 години. Закриті музеї, театри, кінотеатри, бари, ресторани, всі лижні витяги. Інше відкрито. В більшості аптек можна зробити експрес тест на COVID, який дає результат протягом 15 хвилин. Тест є безкоштовним для всіх (відшкодовується державними аптекам) незалежно від наявності симптомів. Французи дуже багато робили цих тестів перед 24 грудня, якщо хотіли їхати до батьків на Різдво, щоб не заразити. Більше тижня назад почалася вакцинація. А так, то ходити в масках, кількість людей в закладах обмежена, залежно від їх площі. При наявності будь-яких симптомів можна зразу ж оформити лікарняний. По можливості підтримується робота на дому. Сполучення з Англією закрито, дозволені лише окремі випадки з карантином 14 днів і двома тестами перед і після. З іншими країнами здається сполучення відкрито, але в аеропорту обов’язково потрібно робити тест.

Mukachevo.net

Залишити відповідь