Останнім часом активізувалася діяльність ромських громадських організацій на Закарпатті в тому питанні, що ці національні меншини хочуть мати свого лідера у вищому законодавчому органі нашої влади.

Такий представник, на їхню думку, буде відстоювати інтереси всіх ромів України, бо населення цієї народності сьогодні значно відстає від інших національностей у плані освіти , добробуту, соціальної активності. Виборче законодавство європейських країн гарантує всім національним меншинам під час виборів законно боротися за одержання перемоги у цьому демократичному процесі . Тому ромські депутати є майже у всіх законодавчих органах країн Європейського Союзу. У нас – навпаки. Виборців цієї нацменшини вдало використовують деякі політичні партії та депутати – мажоритарники для одержання перемоги у виборах. Чого тільки не обіцяють простим ромам , а потім забувають про їхні проблеми . Сьогоднішні обставини політичного життя країни та доведення свого народу до самої низької бідності життя у Європі ,виборці не вірить брехливим обіцянкам політиків , які постійно і незмінно керують нами. Тому блискавична перемога нових європейських сил на нещодавніх виборах Президента України значно змінили систему підходу простого населення до цього процесу. Це сколихнуло український народ і відкрило їм можливість будувати цивілізовану європейську державу. Але таке прагнення втілиться в життя лише тоді, коли демократично усунути від влади корумпованих депутатів і на їх місце обрати нових.

Сподівання лідерів нацменшин в цих питаннях виявилися романтичними. Чергові вибори пройдуть за старим законом. Теперішня Верховна Рада просто боїться за себе, народні депутити надіються на новий реванш. Але цього, на мою думку, уже не буде. Не дивлячись на такі невтішні обставини із виборами , деякі ромські лідери ще надіються на те, що і їх буде включено до списку прохідних номерів партій. Це – мрія, а реальне життя і обставини нинішньої ситуації – зовсім інакші. Якщо європейські стандарти виборчого права не знайшли місце в українському законодавстві, то у свідомості простого виборця вони уже притаманні. Це буде видно із результатів чергових виборів.

Серед можливих претендентів ромських лідерів на посаду кандидата в народні депутати України є і Пенцеш Василь Олександрович, керівник громадської організації «Європейський центр ромів», а нещодавно на форумі « Всеукраїнському європейському центрі ромів» обраний головним бароном ромів України. Всі параметри характеру та діяльності цього представника відповідають вимогам такій високій виборчій державній посаді Він – комунікабельний , має базову вищу освіту, володіє 3 іноземними мовами. Неодноразово обирався депутатом Виноградівської районної ради. А основне – бачить перспективи запровадження європейських стандартів у життя кожної ромської сім’ї. В цьому плані Василь Олександрович має міжнародну підтримку європейських інституцій, бо поважає і любить свій народ і Україну. Якщо мрії цієї національної меншини скоро здійсняться , то обраний курс розвитку нашої країни відповідає європейським стандартам.

Василь Івашко, с. Черна

Залишити відповідь