Ромська молодь вчилася писати проекти, координуючи групову роботу

Хто такі фасилітатори, яка з них користь і як ними стати – про це на тренінгу 25 червня ромська молодь дискутувала на базі Навчальної лабораторії.

Великим командам досить складно напрацьовувати проекти, не працюючи в окремих групах. Адже часто буває так, що дискутують між собою тільки активні гравці, а менш активні або погоджуються з лідерами або почувають себе зайвими.

Але якщо частина групи працюватиме над проблематикою проекту, а інша над його перспективами – “сплячі” гравці активізовуються і починають працювати.

В кожній з груп повинен бути фасилітатор. Він не управляє колективом і не нав’язує йому свою думку. Фасилітатор супроводжує групу на шляху до прийняття колективного рішення за допомогою різних інструментів та методів, також задаючи групі правильні питання.

Ромська молодь вчилася писати проекти, координуючи групову роботу

Прийняте групою рішення має подобатися абсолютно всім. Привести групу до повного консенсусу – ось він, талант фасилітатора.

Готуючи проект, виникає величезна кількість завдань. Як не загубитися в них – також було опрацьовано на тренінгу. Для цього потрібно використовувати шкалу Ганта, яка дозволяє графічно розкладати завдання по часових рамках. Це необхідно для того, щоб не виглядати в процесі підготовки проекту та даремно не гаяти часу.

Тренер навчив ромську молодь різним прийомам, які використовують фасилітатори. Найбільш використовуваним прийомом є Світове кафе.

Ромська молодь вчилася писати проекти, координуючи групову роботу

Одним з найважчих етапів у підготовці проекту є пошук партнерів та сторонньої допомоги. Є квадрант, у який можна вписати цих потенційних партнерів. Є люди, які зацікавлені в проекті і можуть допомогти, є зацікавлені, які не можуть допомогти. Є і ті, які не зацікавлені і можуть допомогти, а також ті які не зацікавлені і нічим не допоможуть. 

Учасники тренінгу вже готують свій перший проект – літній табір для внутрішньо переміщених ромських дітей, де і використають набуті знання.

Залишити відповідь