Через невизначену мовну політику викладання в регіонах Закарпаття, діти раніше і не могли вивчити українську мову та скласти ЗНО. Таку думку висловив народний депутат України, уродженець Закарпаття Іван Крулько у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Багато десятиліть різні національності Закарпаття проживали в мирі і злагоді між собою. І зараз питання полягає не в тому, щоб обмежити когось вивчати рідну мову, а в тому, щоб ті діти, які зараз навчаються в Україні, отримали бодай теоретичний шанс здобути вищу освіту у найкращих українських вишах», – пояснює Крулько.

Депутат пояснює, що саме через невизначену мовну політику викладання в регіонах Закарпаття, діти і не могли вивчити українську мову та скласти ЗНО. Так, за офіційною статистикою за 2016 рік, 75% випускників Берегівського району, що на Закарпатті, склали ЗНО з української мови з результатом від 1-го до 3-ох балів за 12-бальною системою.

«Не розумію, де в освітньому законі є обмеження нацменшин. Адже хто хоче здобувати освіту в Будапешті – будь ласка, ми нікого не зупиняємо. Але якщо дитина хоче здобути освіту в Києві, то потрібно створити для неї такі можливості. Тому, якщо Україна реально буде працювати над тим, щоб долати корупцію, створювати робочі місця і відкривати кордони, то це створюватиме додатковий стимул, щоб люди залишалися, або ж поверталися до України», – підсумував Іван Крулько.

Іван Крулько є уродженцем с. Грушово Тячівського району Закарпатської області.

Залишити відповідь