У 20 турі чемпіонату України серед команд ІІ ліги ФК «Ужгород» гостював у другої команди «Оболонь».

П’ята поспіль поразка ФК
Початок матчу склався вкрай невдало для ужгородців. Уже одна з перших атак на 3 хв. закінчилася взяттям наших воріт. М’яч із-за бокової лінії гравець господарів вкинув у центр штрафного майданчика, пішла скидка головою (гравцю чомусь дали таку можливість), спроба відбити м’яч, але невдало. Удар Євгена Шевченка з 15-16 метрів, і м’яч влітає у кут воріт – 1:0. Здивувала тактична помилка у цьому моменті наших гравців: жодної підстраховки в районі лінії штрафного майданчика.

На 4 хв. із-за меж штрафного майданчика на удар наважився Артем Корольчук, але м’яч пролетів вище воріт. На 6 хв. знову провал у захисті, і ледь другий м’яч не побував у наших воротах. На щастя голкіпера Михайла Готри, атака закінчилася кутовим.

На 10 хв. послідував довгий пас за спину захисників, Артем Деревляга виграв забіг, але удар із кута був неточним.

На 12 хв. ужгородцям забили другий гол. Дитячої помилки припустився Степан Федак, який неуважно зіграв поперек поля. М’яч перехопили кияни, відбулася швидка атака, і Денис Островський завершив її точним ударом. До речі, саме Денис і перехопив поперечний пас Федака, розігнав атаку і сам її завершив. 2:0.

Перші 15 хв. гри перевага киян була доволі очевидною. Особливо їм вдавалися швидкі атаки, які часто створювали проблеми для гравців захисту. Наші атаки починалися повільно. Якщо хтось із ужгородців отримував м’яч у центрі поля, то у чотирьох із п’яти випадків він розвертався до своїх воріт і віддавав пас назад. Атаки гальмувалися, суперник повертався і перекривав підступи до воріт. В ужгородців не просліджувався малюнок гри, на полі все виконувалося якось стихійно.

На 22 хв. непоганим ударом метрів із 30 Михайла Готру перевірив Улянченко, але наш голкіпер був на місці. 25 хв. відзначилася швидкою атакою «Оболоні»: слідує пас верхом та удар головою, але Готра у стрибку ліквідував небезпеку (чому знову дозволили завдати удару по воротах?!). На 26 хв. Віктор Ряшко наважився на удар – м’яч пролетів значно вище воріт. Швидка атака «Оболоні» на 27 хв.: у штрафну ввірвався Прокопенко, Готра своєчасно вийшов із воріт, і атака завершилася тільки кутовим (не вперше за 30 хв. розривають захист – і ніякої підстраховки). На 35 хв. непоганий момент виник біля воріт господарів, але удар у Ряшка вийшов не сильним, а Іван Тюрін легко впорався з м’ячем. Через 5 хв. знову швидка атака господарів, але десь у завершальній стадії вона уповільнилася, тож ужгородцям вдалося відбитися.

Що кидалося у вічі стосовно гри в першому таймі? Атаки «Оболоні» були дуже швидкими, наші ж починалися повільно й були якісь академічні, практично без загострення. Підбір м’ячів склав десь 65 на 35% на користь киян, а це вже тривожний сигнал, який свідчить або про незадовільну фізичну готовність, або на незарядженість на боротьбу. У нашої команди повністю відсутній колективний відбір м’яча, також малюнок гри, не кидалися у вічі домашні заготовки. Команда розбалансована, хоча підбір гравців доволі непоганий.

Другий там розпочався з чергового ляпу. У простій ситуації помилився Михайло Готра, і Богдану Покойовому залишилося тільки вцілити в площину воріт із кількох метрів, що він і зробив – 3:0. Стало зрозумілим, що від такого удару нашим гравцям уже не відійти. А «Оболонь» продовжувала грати у своєму стилі. На 56 хв. знову послідувала швидка гра господарів: пас у вільну зону, подача у штрафний майданчик, знову на ударну позицію вийшов Покойовий, але, на щастя для нашої команди, удар не був сильним, і Пасічник відбив м’яч. Тільки на 59 хв. ФК «Ужгород» провів першу швидку й гостру атаку, але завершальний удар Русина не вдався. Кияни на 61 хв. знову ринули на ворота ужгородців, та їх напад вдалося відбити. На 74 хв. блискавична атака Дениса Островського («розстріляв» нашого голкіпера з кількох метрів) завершилася новим рахунком на табло – 4:0. Під завершення гри ужгородцям вдалася ще одна швидка атака з хорошою діагональною передачею на вихід Шкіндера, але він із 5 метрів не вцілив у площину воріт.

Гра програна за всіма статтями. Здивував хід головного тренера по ходу матчу. В останні 30 хв. він зняв Корольчука і висунув на його місце центрального захисника Пасічника. Далі вже нікуди. Як виглядала гра стопера у нападі, можна подивитися відео матчу. Шкода Пасічника… На фоні юнаків «Оболоні» ужгородці виглядали дуже блідо. На жаль, за рік не вдалося сформувати боєздатний колектив, хоч футболісти зібрані непогані. До речі, кілька гравців, запрошених із-за меж області, у команди призової четвірки обласного чемпіонату, скоріш за все, не потрапили б. Прикро говорити про такі речі, але мусимо, бо традиції закарпатського футболу потрібно берегти та й уболівальників на трибуни можна привести тільки добротною грою.

ФК «Оболонь Бровар-2» (Буча) – ФК «Ужгород» – 4:0

Голи: Євген Шевченко 3 хв. Денис Островський 12, 74 хв., Богдан Покойовий 49 хв. – ФК «Оболонь Бровар-2».

Арбітр – Людмила Тельбух (Дніпро).

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

Залишити відповідь