Раніше на Закарпатті кілька разів влаштовувалися антиугорські провокації, слід яких у всіх випадках вів у Росію

Вандали осквернили матеріали експозиції на задній частині Стіни плачу, повідомив виданню «Kárpáti Igaz Szó» Дьордь Дупко, секретар ради Свалявського меморіального парку.

“Панно, котре містить інформацію трьома мовами (українською, угорською, німецькою), зірвали та осквернили, – зазначає Дьордь Дупко у своєму дописі у соціальній мережі Фейсбук. – Оглядальник, Дьордь Ардєлан, написав заяву в правоохоронні органи. Свалявська поліція розшукує винних… Це політичний злочин проти угорців та німців. Комусь або замовнику не сподобалася описана правда”. 

“У матеріалах експозиції ми детально представили трагедію Закарпаття, включаючи інтернування угорських та німецьких чоловіків у сталінські табори, здійснене НКВС восени 1944 року на підставі указу 0036, виданого військовою радою 4-го Українського фронту.

Також представили процес обезголовлення закарпатської інтелігенції (угорської, швабської, руської, української, словацької) та священників історичних церков (греко-католицької, римо-католицької, реформатської), коли на рабство в ГУЛАГах військові трибунали та надзвичайні суди під керівництвом комуністів засудили тисячі людей”, – розповів Д.Дупко.

Прихильники «руського міру» знову спробували дестабілізувати ситуацію на Закарпатті

Залишити відповідь