17 грудня на факультеті суспільних наук Ужгородського національного університету презентували фотовиставку «Прості обличчя непростої історії». Експозицію привезли з Чернівців.

Сергій Гакман
Сергій Гакман

Кандидат історичних наук, віцепрезидент благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи», що співпрацює з Глобальним партнерством із запобігання збройним конфліктам, Сергій Гакман розповів: ідея виставки з’явилася, коли він розповів колезі історію життя своєї бабусі.

«Прості обличчя непростої історії» - на факультеті суспільних наук УжНУ презентували виставку

«Бабуся прожила 90 років. Народилася в Австро-Угорщині, вийшла заміж у Румунії, працювала в колгоспі в Радянському Союзі, а померла в Україні. Притому завжди жила в одному селі, просто змінювалися режими», — зазначив С.Гакман.

На світлинах — люди, які жили при різних епохах, різних національностей, деякі відомі, декотрі ні. Через долі окремих осіб показано, як змінювалася історія. Ідеться про людей, які потрапили в гетто під час Другої світової війни, професорів, дипломатів, письменників…

Зокрема, є фото піаніста, заслуженого діяча мистецтв України, володар Золотої медалі ЮНЕСКО та звання «Золоте ім’я світової культури» Йосипа Мойсейовича, няні композитора Володимира Івасюка Олени Кузнєцової, відомої письменниці Ольги Кобилянської в ролі бабусі. Усі світлини взяті із сімейних архівів.

На відкритті виставки були декан факультету суспільних наук Юрій Остапець, доцент кафедри політології і державного управління УжНУ Михайло Зан, студенти.

Насамкінець Сергій Гакман закликав юнаків і дівчат зробити такі виставки, присвячені власним вулицям, селам, адже так можна дізнатися багато цікавого з історії.

Ольга Брайлян

Залишити відповідь