Свято має корні з минулого століття, часів українського визвольного руху. 

Про День Героїв

День Героїв – це свято в Україні на честь борців за волю країни. Святкується 23 травня, і дата вибрана не випадково. Саме в п’ятий місяць року ми втрачали визначних постатей в історії визвольного руху: 3 травня за невизначених обставин не стало Миколи Міхновського, 23 травня був вбитим в Роттердамі Євген Коновалець, ідеолог українського націоналізму, 25 травня – Симон Петлюра. 

Перша згадка про Свято Героїв у постанові ІІ Великого Збору ОУН, який проходив у квітні 1941 року в Кракові: «Обов’язуючі організаційні свята є: свято соборності 22 січня, свято Героїв революції дня 23-го травня і День боротьби 31 серпня».

Сьогодні в цей день згадуються не тільки вояки минулого, а й герої новітньої історії: Небесна Сотня, ветерани російсько-української війни, військові, що віддали своє життя за 7 років війни. Цей день є важливим для кожного українця, бо є символом непереможного духу.

Про День Героїв

По всій Україні проходитимуть заходи на честь Свята Героїв. Сторінка у Фейсбуці, присвячена цього дню, запустила марафон, в якому радять розказати своїм друзям та близьким про тих, ким можемо пишатися. І за QR-кодом на сторінці пройти на посилання, в якому можна дізнатися нове, раніше невідоме про Героїв України.

Від кожного з нас залежить подальша історія України. Важливо пам‘ятати про тих, хто боровся за нашу свободу, державність, національну єдність в обмін на власні долі.

Слава Україні! Героям Слава!

Залишити відповідь