Представники громадської організації простір молоді в рамках транскордонного проекту “Dream Road” відвідали ромське поселення Пушча (Pušča) поблизу м. Мурска Собота, що у північно-східній Словенії.

Представники громадської організації простір молоді в рамках транскордонного проекту “Dream Road” відвідали ромське поселення Пушча (Pušča) поблизу м. Мурска Собота

Ми також мали змогу познайомитись з активними жителями поселення та ознайомитись з найкращими практиками залучення ромів до економічного та соціального розвитку громади. 

Так, ми відвідали ромський культурний центр в поселенні Пушча, яке є буквально осередком культурного життя громади, а також їх візитівкою. Тут також є навчальний клас з сучасною комп’ютерною технікою, в якому молодь здобуває нові знання та навички і тим самим отримує більше можливостей для власної самореалізації.

А ще у цьому поселенні діє дуже цікаве соціальне підприємство, – ферма з вирощування сорго. Громада виділила земельну ділянку для цього, а підприємець з сусідньої громади навчив ромів, які бажають займатися сільським господарством, технології вирощування цієї рослини, а також гарантує викуп врожаю в кінці сезону. Частина прибутку буде спрямована на соціальні проекти у поселенні Пушча.

Залишити відповідь