Хустянин Андрій Ткачук – рекордсмен України у бігу на 48 годин. За дві доби він пробіг 435 кілометрів 446 метрів. Відбувався Чемпіонат у Вінниці 16-18 липня. Разом з ним, каже Андрій Ткачук, бігли близько сотні людей у дистанціях на 3, 6, 12 годин, на одну та дві доби. Знають спортсмена також під іменем “Бродяга”. Це його позивний в зоні АТО, де чоловік перебував понад рік з 2014 до 2015 року.435 км за дві доби: закарпатський бігун Андрій Ткачук розповів про встановлення рекордуФОТО: Андрій Ткачук

Забіг відбувався в центральному парку Вінниці. Стартували о 12 годині 16 липня. Для Андрія Ткачука змагання завершилися за дві доби. За словами спортсмена, учасники бігли колом завдовжки 1 356 метрів.

“За цей час тобі не забороняється нічого: ти можеш бігти, можеш йти пішки, сходити в душ, на масаж, можеш їсти, пити, спати. Все на твій власний розсуд і ти себе сам умовно контролюєш, сам розраховуєш для себе потрібний темп, потрібний час відпочинку й активності”.435 км за дві доби: закарпатський бігун Андрій Ткачук розповів про встановлення рекордуФОТО: Андрій Ткачук

Під час Чемпіонату Андрій Ткачук не спав: “Це біг на витривалість. Він доволі повільний. Наприклад вранці в неділю, саме коли ти йшов коло пішки, тоді тебе хилило на сон, але коли ти рухався бігом, проблем ніяких не виникало”.

Займатися бігом Андрій почав ще у школі. Після її закінчення, розповідає, брав участь у пригодницьких перегонах один раз на рік до 2012-го. У наступні два роки бігав природними стежками. З вересня 2014 до листопада 2015-го Андрій Ткачук перебував у зоні АТО.

“З 16-го я потихеньку відновив тренування, участь у змаганнях. У вересні 2016 року спробував себе вперше на добовому бігу. І вважаю, що активно я почав займатися бігом з початку 2019 року”, — каже Андрій Ткачук.

Чи хоче “Бродяга” побити світовий рекорд

На запитання, чи хоче побити світовий рекорд, “Бродяга” відповів: “Скажімо класично: поганий той солдат, який не мріє стати кимось вищим за званням. Звичайно, так. Але в цих умовах це було неможливо. Рекорд належить Янісу Куросу – його ще називають богом бігу. Він складає 473 кілометри, але він встановлений на стадіоні. Тут парк: багато нерівностей, два лежачих поліцейських, підйом невеличкий, спуск. Це впливало на плавні повороти”.

На Чемпіонаті у Вінниці Андрій “Бродяга” Ткачук побив рекорд України, який сам встановив у 2019 році.

Залишити відповідь