Щороку, не в Обливаний понеділок, а саме 6 травня веселиться цілий район Закарпаття, радісно вигукуючи: “Юря, Юря, поливати цуря (одяг)”

акарпаття багате традиціями та забобонами. На Іршавщині, наприклад, 6 травня – День Святого Юрія відзначають дуже шумно, весело та “мокро”. Тут не поливаються парфумами на Пасху, тут поливаются водою на Юря, пише Depo.Закарпаття.

Діти до школи йдуть уже із спеціальною амуніцією – пластикові склянки, відра, пакети – в хід йде все, у що можна набрати воду. Вчителі стараються втихомирити учнів, але в цей день спокою нема нікому.

На вулицях молоді люди поливають усіх прохожих. Розважаються жителі багатоповерхівок. Прямо з балконів на голови прохожим летять… ні, не відра – презервативи наповнені водою.

Між жителями вулиць влаштовують в цей день справжні “мокрі” бої. “Банди” називають іменами вулиць. Під гучні лозунги десятки молодиків з повною тарою йдуть на суперників. Програють ті, хто змокне першим і використає всю воду.

На Юря не сердяться за “мокрі” справи, бо це – традиція. У цей день веселиться весь район під вигуки: “Юря, Юря, поливати цуря (одяг, авт.)”.

Погар вина за тих ко Юра, Вать Дюрі
Погар вина за тих ко Юра, Вать Дюрі

Залишити відповідь