Правоохоронці Тернополя викрили злочинну групу, яка займалася вербуванням людей з фізичними вадами для жебракування.

Злочинний бізнес, побудований на жебракування, організували четверо жителів міста Берегово Закарпатської області, – повідомив начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУ Національної поліції в Тернопільській області Олександр Буняк.

– Зловмисники підшукували осіб з явно вираженими фізичними вадами і, використовуючи їх важке матеріальне становище, вербували інвалідів, перевозили, забезпечували їм житло і харчування. При цьому людей активно використовували для жебрацтва в Тернополі і інших містах України …

За попередніми даними, на «бізнесменів» працювали 13 осіб. Весь свій дохід люди з інвалідністю віддавали організаторам, за це отримували дах над головою – орендований приватний старий будинок в Тернополі, і їжу.

Перетворювали в жебраків: правоохоронці Тернополя викрили злочинну групу із Закарпаття, яка  організувала злочинний бізнес на людях з інвалідністю (фото)
Перетворювали в жебраків: правоохоронці Тернополя викрили злочинну групу із Закарпаття, яка  організувала злочинний бізнес на людях з інвалідністю (фото)

За підрахунками оперативників, дохід зловмисників був чималий – від трьох до шести тисяч гривень в день. Відносно ділків відкрито кримінальне провадження за статтею «Вербівка, переміщення людей, вчинені з метою експлуатації». Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Ведеться слідство, вирішується питання про затримання організаторів злочинної групи.

Джерело

Залишити відповідь