Норматив діє, як щодо чеських громадян, так і іноземців.

З понеділка, 9 листопада 2020 р в Чеській Республіці діють нові правила перетину кордону країни, які поширюються, як на які повертаються додому чеських громадян, так і на іноземців.

На новій карті так званої системи «Світлофор», робота якої нині координується в рамках ЄС, більша частина європейських держав позначена червоним кольором – високий ступінь ймовірності зараження коронавірусів. Це означає, що кожен, хто має намір в’їхати на територію Чехії, зобов’язаний зробити тест на Сovid-19.

Без тестування можуть обійтися лише ті громадяни ЧР, які виїжджали за межі країни не більше ніж на 12 годин. Виняток поширюється також на прикордонних працівників і учнів, які перетинають кордон щодня. Проходити тестування не обов’язково також в разі більш тривалого перебування за кордоном членів сімей, що живуть і працюють по різні боки кордону і через епідемію коронавируса позбавлених довгий час можливості бачитися зі своїми домочадцями.

У разі держав, зазначених на карті «Світлофор» жовтим (оранжевим) кольором, діє правило, що тестування повинні пройти ті громадяни, які виїжджали з Чехії з метою роботи на тривалий час. В даний час до цієї категорії країн відносяться ФРН, Естонія, Латвія, Литва, Швеція, Фінляндія, Норвегія, Ісландія, Данія, Греція і Кіпр.

До категорії «зелених» на карті «Світлофор» зараховуються країни, де за останні два тижні було зареєстровано не більше 25 випадків Сovid-19, а загальна кількість позитивних тестів не перевищує 4% від загального числа. В даний час в цю категорію потрапляє лише Ватикан.

З числа країні поза Європою в Чехію без обов’язкового тестування або проходження карантину можуть в’їхати жителі Сінгапуру, Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Таїланду та Австралії.

Точну інформацію про діючі обмеження можна отримати в консульствах Чехії.

В результаті критичної епідеміологічної ситуації в Чеській Республіці з 22 жовтня 2020 року діють кризові заходи, що забороняють вільне пересування осіб на всій території ЧР. Неможлива поїздка в країну з метою туризму або відвідин друзів. Це стосується, перш за все, осіб, які до сих пір могли необмежено приїжджати з так званих «зелених країн». З усіх країн тепер в’їзд до Чехії можливий тільки в разі крайньої необхідності. Обмеження включають, наприклад, закриття готелів та установ, що надають житло (для туристичних цілей), або знаходження в громадських місцях не більше двох осіб. Особи, які прибувають в Чехію в разі крайньої необхідності зобов’язані суворо дотримуватися карантинних заходів, що складаються в заповненні перед поїздкою формуляра для прибуваючих і проходженні тесту на covid-19 у відповідність з діючими правилами.

Залишити відповідь