"Непрофесіоналізм чи умисне покривання циган?", - закарпатська поліція бездієва щодо розкриття крадіжки циганчуками грошей (ВІДЕОДОКАЗ)

Йдеться про крадіжку понад 5 000 грн в ужгородському екзотаріумі “Акваріум” циганчуком, який неодноразово крав кошти і раніше, однак досі не покараний, – про подію пише Закарпаття онлайн

Сама крадіжка відбулася 30 травня, о 13:10, тобто серед білого дня, у єдиному в обласному центрі Закарпаття екзотаріумі “Акваріум”. Так, 11-річний циганчук, що проживає в циганськорму таборі в мікрорайоні “Радванка”, вкрав кошти, які призначались на придбання нової просторої клітки-вольєру для білочки.

Незважаючи на те, що особа крадія відома і є відео з камер зовнішнього спостереження, поліція вже 3-й тиждень бездіє. Перші 3 дні працівники  ужгородського міськвідділу взагалі нічого не робили, оскільки слідчий, який веде дану справу, начебто був зайнятий по “сімейних обставинах”. 

5 червня про дану подію було повідомлено також на сторінці закладу у Фейсбуку, це трохи зрушило справу з “мертвої точки”. Також через власні джерела вдалося встановити особу крадія і його матір Жану Олаг. Однак відтоді, незважаючи навіть на розголос в соцмережах та обурення громадськості, правоохоронці бездіють.

Більше того, як вдалось з’ясувати редакції, цей малолітній циган щонайменше двічі був впійманий на крадіжках раніше. А саме, у березні тогоріч на пл. Петефі в зоомагазині він вкрав понад 8 тис грн (і це зафіксовано на відео) та ще раніше – близько 14 тис грн. в пенсіонерки. Однак по жодній з крадіжок  ніхто не був покараний, ані ні сам злодій, ані його матір, яка, цілком очевидно, неналежно виконує свої батьківські обов’язки. 

“Не виключено, що саме матір даного злодія ромської національності навчає його “азам” подібних крадіжок, що є дає підстави правоохоронцям інкримінувати більш сувору кваліфікацію злочину, вчиненого, ймовірно, за попередньою змовою. Разом із покаранням за дану крадіжку правоохоронці також мають покласти питання щодо позбавлення горе-матері батьківських прав.

Додаткове обурення в громадськості викликає нездатність поліції розкрити такий легкий злочин фактично за “гарячими слідами”. Оскільки це елементарна крадіжка із зафіксованою на відео особою крадія. Водночас у закарпатців постає питання – це непрофесіоналізм чи умисне покривання циган, які постійно є фігурантами численних кримінальних справ і здебільшого, за дивним збігом, залишаються непокараними. Саме безкарність призводить до рецидиву, тобто повторних за змістом злочинів”, – коментує ситуацію громадський правозахисник Віталій Грегор.

“Ситуація із досить поширеною, на жаль, бездіяльністю правоохоронців або навіть умисним “покриванням” злочинців, які дуже часто “корупційно” пов’язані з самими ж стражами Закону, ставить взагалі під питання їх здатність розкривати більш важкі злочини. Це в свою чергу ілюструє відповідь на питання – чому рівень довіри населення до поліції сягає менше 50%“, – вважає правозахисник.

Сьогодні, 18 червня, зокрема через бездіяльність та нездатність правоохоронців забезпечити повернення вкладених коштів, “Акваріум” оголосив на свой сторінці у соціальній мережі Фейсбук про публічний збір коштів на придбання вольєру. Оскільки білочка “СкВірка” (від англ. squirrel – білка) дуже швидко росте і потребує розширення площі для нормальних умов проживання. Номер банківської картки для тих, хто бажає долучитися до доброї справи: 5168 7554 2413 7673 (Диба Олег Романович, ПриватБанк).

Залишити відповідь