Після дослідження відібраної проби біоматеріалу, Львівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини африканську чуму у вбитого кабана.

Надзвичайна протиепізоотична комісія при Перечинській райдержадміністрації, на своїй нараді 26 листопада, з метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху африканської затвердили план заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней в урочищі «Кодабино» та визначили межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.


Довідка

Африканська Чума СВИНЕЙ (АЧС) (лат. Pestis africana) – хвороба Монтгомері – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, яке зазвичай протікає з явищами септицемії. Викликається ДНК-вірусом, що належить до родини Iridoviridae. Вірусоносійство АЧС продовжується 2 роки і більше. Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби, не існує. Все поголів’я свиней у господарствах, куди проникає вірус, гине. Люди на африканську чуму свиней не хворіють.

Стійкість вірусу африканської чуми свиней до фізичних і хімічних факторів

Вірус стійкий до висушування, заморожування та гниття. За кімнатної температури вірус зберігається протягом 18 місяців, а інфекційну активність у холодильнику зберігає від 6 до 10 років. Під дією прямих сонячних променів вірус гине через 12 годин. Для дезінфекції найефективнішими є розчини їдкого натру (2-3%), формальдегіду (2,5%), водна завись хлорного вапна (15-20%). Знешкодження вірусу відбувається протягом години.
Шляхи зараження африканською чумою свиней

Свині заражаються через тісний контакт з хворими або інфікованими тваринами. Хвороба передається не тільки за цих умов, а й поширюється через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому перевозять хворих тварин. Комахи, хижі птахи і звірі, собаки можуть бути переносниками вірусу. В разі забою хворих тварин м’ясопродукти є фактором поширення хвороби.

Симптоми африканської чуми свиней

Гостра форма захворювання характеризується підвищенням температури протягом усього періоду хвороби і лише за декілька годин до загибелі знижується до 37—35°С. Шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, вентральній стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. Загибель настає через 4—10 діб. Лікування хворих тварин заборонено.

Профілактика африканської чуми свиней

Профілактика здійснюється шляхом суворого дотримання ветеринарно-санітарних вимог, безвигульного утримання свиней, проведення дезінфекції, боротьби з комахами тощо. Для запобігання зараженню свиней на африканську чуму обов’язковим є суворе дотримання ветеринарно-санітарних (гігієнічних) вимог. Необхідно максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, що перебувають у вільному, неконтрольованому утриманні (собаки, коти тощо).

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: вигульне утримання свиней; вимушений забій (без ветеринарного огляду); лікування хворих свиней; завезення тварин без відповідних документів.

При перших ознаках хвороби у тварин, звертатися до територіальних державних установ ветеринарної медицини району та до Перечинської районної державної лікарні ветеринарної медицини за телефоном: 2-16-91

Залишити відповідь