Пожежі не уникнути якщо людина нехтує правилами пожежної безпеки, особливо якщо це людина, котра зловживає спиртними напоями та курить у ліжку. Всім нам відомий вислів з минулого століття: «Алкоголь і чарочка – небезпечна парочка» і до нині, на жаль, є актуальним. Знову гинуть люди, і знову з власної необережності.

Станом на 1 листопада 2017 року на пожежах у Виноградівському районі загинуло 7 осіб, з них в п’яти летальних випадках до загибелі людей призвела пагубна звичка – паління в ліжку. В деяких випадках загиблі перебували у п’яному дурмані або стані сну.
Так, 8 березня внаслідок паління в ліжку господині, сталася пожежа в житловому будинку 61-річної мешканки с. Нове Село. Після ліквідації пожежі рятувальниками в одній з житлових кімнат виявили її тіло.
Дві поспіль пожежі сталися у Виноградові, де, знову ж таки, в результаті паління цигарок в ліжку 12 березня загинув 64-річний інвалід, а 10 травня 83-річна виноградівчанка. В середині серпня пожежні-рятувальники за викликом виїхали в с. Затисівку, де в пошкодженому вогнем житловому будинку виявили тіло 43-річного чоловіка. Загибелі людини передувало вживання спиртних напоїв та цигарка в ліжку. Не міг передбачити свою смерть і 55-річний сасівчанин, обгорівше тіло якого виявили рятувальники на місці пожежі в його житловому будинку 22 жовтня поточного року, життєве кредо якого, зі слів односельців, оберталося навколо випивки та цигарок.

Як свідчить  статистика, найчастіше загибель людей на пожежах, причиною яких ставало необережність при палінні в ліжку, настає в період 23-ої вечора  до 4-тої годин ранку.  Саме в цей час організм людини переходить у стан сну, тож лягаючи в ліжко з цигаркою, така людина стає потенційною жертвою недопалка. А від впливу алкоголю увага та свідомість   ще більш послаблюється.
Читаючи в періодичних чи інтернет-  виданнях та проглядаючи новини по телебаченню про тривожні зведення загибелі людей на пожежах,  кожен звик думати: “це може статися з ким завгодно, але не зі мною”. Саме така думка свідчить про низький рівень самоорганізації людей.

Тож, шановні громадяни, ПАМ’ЯТАЙТЕ, що саме від Вас залежить безпека вашого життя, а також життя ваших рідних! Не паліть в ліжку!

 

Виноградівський РВ У ДСНС України у Закарпатській області

Не куріть у ліжку!

Залишити відповідь