31 жовтня в  Закарпатській ОДА  за участі координатора центру компетенції ProZorro в області, заступника голови правління ГО “Центр громадського моніторингу та досліджень” Юрія Кузько, відбувся  семінар з питань здійснення електронних закупівель через систему «ProZorro». У навчанні взяли участь  розпорядники бюджетних коштів, суб’єкти господарської діяльності.
Привітав учасників семінару директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації  Денис Ман. Він наголосив, система ProZorro «допоможе як у боротьбі з корупцією, так і надасть набагато більше можливостей для розвитку малого та середнього бізнесу».

Юрій Кузько виступив із доповіддю щодо організації публічних закупівель в Україні та ознайомив присутніх з особливостями роботи системи Prozorro в реальному режимі. Крім того,  детально розкрив широке коло питань, щодо використання електронної системи “Prozorro” при проведенні закупівель за бюджетні кошти.
Як зазначалось, ціль “Prozorro” – максимальна прозорість процесу державних закупівель та простота доступу. У сучасній ринковій економіці виконання головної функції державних/публічних закупівель (матеріальне забезпечення суспільних потреб) досягається через створення конкурентного середовища, також важливими аспектами є запобігання проявам корупції, забезпечення прозорості та ефективного використання бюджетних коштів.
Підсумовуючи результати семінару, Юрій Кузько наголосив на актуальності вивчення проблем публічних закупівель, гострій нестачі кваліфікованих фахівців, що можуть працювати у цій сфері.
До слова, у четвер, 2 листопада о 10 годині в м. Перечин у приміщенні райдержадміністрації відбудеться семінар-навчання з питань здійснення електронних закупівель через систему «РrоZoгго».  У п’ятницю, 3 листопада,  о 10 годині такий семінар відбудеться в Міжгірській РДА.

Залишити відповідь