“Офіційна позиція БМФК 

Останні дописи та коментарі на сторінці Громадського форуму Берегівщини, Берегове Beregszasz та Beregovo.today щодо так званого «переселення» коледжу надзвичайно збурили викладацьку та студентську спільноту коледжу. Тому вважаємо за необхідне висловити свою точку зору стосовно ситуації, що склалася. 

Зважаючи на той факт, що наш коледж є одним з найстаріших освітніх медичних закладів Закарпаття, вважаємо, що для новоствореної ОТГ є честю мати на своїй території Берегівський медичний фаховий коледж. Адже у кожному лікувальному закладі Закарпаття, без перебільшення, працюють наші випускники, які фахово і професійно виконують свої обов’язки. 

У час пандемії, коли на вагу золота руки кожного медичного працівника, доцільно вкладати кошти у розвиток медичної освіти, як це роблять, зокрема, у згаданих в коментарях, Німеччині та Австрії, а не нівелювати здобутки коледжу провокаціями. 

З гордістю хочемо зазначити, що для здобуття медичного фаху наш коледж обирають не тільки жителі Закарпаття, а й представники інших областей України. 

За час навчання наші студенти були і є неодноразовими переможцями численних конкурсів фахової майстерності серед медичних коледжів регіону та гідно представляють Закарпаття на всеукраїнських конкурсах. Серед наших випускників є когорта знаних лікарів, науковців, а ті, хто проживає за кордоном, працюють за фахом молодшого медичного спеціаліста, використовуючи знання, здобуті в коледжі. 

Берегівчани пам’ятають численні благодійні та волонтерські акції, флешмоби за участі студентів коледжу. Ми є активними учасниками освітнього, культурно-просвітницького життя міста, області, України. 

Окремі дописувачі мотивують так зване «переселення» відсутністю практики та живого спілкування з пацієнтами. Категорично не погоджуємось з таким твердженням, адже практичною базою коледжу є Берегівська центральна районна лікарня ім. Берталона Лінера, а лікарі, за сумісництвом, є викладачами коледжу, і саме вони проводять заняття на робочих місцях із залученням пацієнтів. Окрім того, наші студенти проходять виробничу та переддипломну практики винятково в закладах охорони здоров’я Закарпатської області, і зобов’язані відпрацьовувати практичні навички у всіх, без виключення, відділеннях. Керівниками практик є старші медичні сестри відділень, які безпосередньо контролюють виконання програми практики. 

Саме тому колектив коледжу виступає проти паплюження доброго імені закладу у соціальних мережах, засуджує необґрунтовану критику щодо фаховості наших випускників і просить місцеву владу та новообраних депутатів стати на захист коледжу, докласти усіх зусиль для збереження навчального закладу у будівлі за адресою вулиця Мукачівська, 3. 

Ця будівля є архітектурною пам’яткою 19 століття і навчальний заклад протягом 22 років докладає максимум зусиль для збереження її в автентичному вигляді. Берегівським медичним фаховим коледжем оновлено покрівлю, внутрішні комунікації, відреставровано вхідні двері, замінено усі вікна, неодноразово оновлювався фасад і т.д. Щорічно проводиться ремонт внутрішніх приміщень до початку навчального року. Багато зусиль та коштів було спрямовано для того, щоб адаптувати будівлю під навчальний заклад і все це, зауважимо, тільки силами коледжу. 

Тож щиро дякуємо усім, хто відреагував та занепокоївся майбутнім закладу, хто пропонує допомогу та захист – депутатам, представникам громадськості, ветеранам АТО, науковій медичній спільноті і, звісно ж, нашим випускникам, батькам студентів та студентам. 

Викладацький та студентський колектив коледжу продовжує працювати для розвитку медичної освіти Закарпаття та готовий до співпраці з тими, кому не байдужа доля української медичної освіти! 

З повагою колектив БМФК”

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що БМФК хочуть переселити, а приміщення віддати у руки берегівській владі.

Лист надійшов до редакції Beregovo.Today

Залишити відповідь