На Закарпатті відкрили ветеранський хаб та вручили погони «підполковника» родині загиблого захисника

Відтепер ужгородські ветерани – учасники АТО/ООС, матимуть власний простір для зібрань, адже у місті запрацював хаб «Ветерана Хата», який облаштували активісти з ГО «Волонтери Закарпаття».

– Цей проєкт реалізували за грант від Євросоюзу та міжнародної організації з міграції. Його виграла громадська організація «Волонтери Закарпаття», – розповіла її керівниця Власта Рейпаші. – Для втілення проєкту ЄС виділив 8 тисяч євро.

Зі слів волонтерки, у цьому приміщенні відбуватимуться тренінги, навчання, консультації психолога, майстер-класи, заходи з організації дозвілля та відпочинку, показ кінофільмів, організовуватимуться походи в гори, а згодом відкриється дитяча кімната. Всі заходи будуть безоплатними для ветеранів військової служби, учасників бойових дій в АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю.

За грантові кошти закупили спорядження для походів у гори, зробили приміщення для реінтеграції.

Хаб «Ветерана Хата» працюватиме безоплатно у будні  дні з 10 до 16 години. А розміщується він на базі чотирьох приміщень, наданих Закарпатським крайовим культурно-освітнім товариством «Просвіта», яке всіляко підтримує та сприяє соціальній активності учасників АТО/ООС.

Право перетнути символічну червону стрічку на відкритті ветеранського простору надали учаснику АТО, прикордоннику, члену національної збірної «Ігор Нескорених» Рустаму Росулу.

На Закарпатті відкрили ветеранський хаб та вручили погони «підполковника» родині загиблого захисника

Під час відкриття «Ветерана Хати» привітати захисників та захисниць України завітав народний ансамбль Ужгородської дитячої школи мистецтв.

Також відбулась панельна дискусія про соціальну згуртованість ветеранів військової служби, учасників бойових дій в АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю та представників національних меншин. У ній взяли участь представники волонтерських організацій, ветерани АТО/ООС, члени родин загиблих Героїв, представники влади і Закарпатського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Голова закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіта» Павло Федака повідомив, що одним із перших заходів, якій відбувся у ветеранському хабі, була зустріч із родиною загиблого в АТО земляка для передачі їй офіцерських погонів. Адже члену ради крайового товариства «Просвіта» майору Віталію Постолакі присвоєно чергове військове звання «підполковник» (посмертно).

Павло Федака  розповів, що Наказ №480 від 08 жовтня 2021 року (по особовому складу) підписав Міністр оборони України Андрій Таран.

На Закарпатті відкрили ветеранський хаб та вручили погони «підполковника» родині загиблого захисника

Звання «підполковник» (посмертно) Віталію Постолакі присвоєно за  мужність, самовідданість і героїзм. Він воював у складі окремої гірсько-штурмової бригади. Загинув під Дебальцевим 12 лютого 2015 року.

– Щира подяка колишньому військовому комісару Ужгородського ОМВК полковнику Миколі Журавльову, котрий ще у 2015 році ініціював питання про присвоєння чергового звання Віталію Постолакі. Офіцер дотримав слово, дане матері героя, – зазначив Павло Федака.

Погони «підполковника» отримала матір загиблого воїна – Калина Миколаївна Постолакі.

Фото з архіву ГО «Волонтери Закарпаття» та Павла Федаки

Залишити відповідь