На Рахівщині у селі Богдан, внадилась куниця, яка нищить людську птицю. Особлива небезпека хижака в масовому знищенні домашньої птиці. Проникнувши в пташник, куниця, наївшись, починає заготовляти їжу про запас.

На Закарпатті у місцевих жителів хижий звір нищить птицю (ФОТО)

Здобиччю часто стає все куряче стадо. Характер полювання куниці однаковий: ловля триває, поки в курнику є жива птиця.

Так трапилося і вніч на 21 жовтня, розповіла Ольга:

-Вночі чоловік почув сильний переполох курей у курнику, та гавкіт собаки, одразу вибіг на подвір’я. Відкривши курник звідти повискакували перелякані кури, а в куті сиділа куниця, гарна, доглянута, біла головка і шкіра кавова. Та коли побачили якої шкоди наробила це “миле” звірятко, одразу перехотілося нею любуватися. На жаль на різні зусилля спіймати та вбивцю тварюку так і не вдалося. Куниця встигла задушити дві великі курки, квочку, та трьох вже досить великих курчат. Дуже велика шкода, адже зерно зараз таке дороге, і не дуже хочеться годувати за наші кошти лісних шкідників, – розповіла Оля.

Домашні тварини – кішки, собаки допомагають багатьом місцевим жителям, захищаючи курники від тхорів. Вони відлякують хижаків, заважаючи спокійно здобувати птицю.

Куниця – звірятко рухливе, обережне, тому зловити ворога пташників важко, але деякі домашні вихованці є цінними мисливцями. Спритні собаки, кішки здатні, несподівано схопивши, та задавити її.

Як не прикро, але якщо куниця відвідала ваш курник, вона не заспокоїться, і вже вам самим  варто подумати як її спіймати!


Боднар Олена, Карпатський об’єктив

Залишити відповідь