Відео із елементами насильства розмістили в місцевій групі «Новини в селі Порошково». У пості авторки ішлося про те, що мовляв, працівники поліції (було вказано прізвища двох поліцейських), напали на жителів місцевого табору та побили. На оприлюдненому відео було чутно крики жінок та дітей і нерозбірливо видно, як когось б’ють ногами.
Під відео, яке наразі видалено із соцмережі, одразу розпалилась бурхлива дискусія, де одні ставали на захист ромів, а інші виправдовували дії поліцейських. За словами місцевих, у багатьох випадках, лише фізичним втручанням із жителями табору можна навести лад. Конфліктна ситуація за участю представників табору у селі вже триває не перший рік. Люди відзначають, що місцеві роми переходять всі грані можливого, не йдуть на жоден компроміс, будучи постійно агресивно налаштованими у відношенні до решти селян.
«Не стільки вони жертви, як хороші артисти»
У мережі коментатори по-різному відреагували на оприлюдненое відео. Одні засуджують подібні дії поліцейських, а інші виправдовують, мовляв, цитуємо:
То не тілько їх б’ють, як вони брехачки на камеру істерику роблять,а діти заставили верещати,не тулько били,
кулько спектакль розиграли, вони то дуже добре знають робити, маніпулятори, – відзначив один із коментаторів.
У той же час люди пишуть, що не залежно від національності, “поліція не має права вирішувати силою”. Подаємо скріни з Фейсбука:
Також місцеві обурені тим, що усі сцени насильства проходили на очах у дітей, які ні в чому не винні, за їх словами.
Хоча й відео із побиттям у таборі, виставлене в мережі напередодні і викликало ряд обурень, та от хто насправді є жертва у цій ситуації, як кажуть місцеві, потрібно ще розібратись. Адже, як виявилось згодом, зі слів очевидців, бійку розпочали саме роми, напавши на одного з поліцейських. У той же час, звісно, момент побиття поліцейського не потрапив на камеру, а тільки ті епізоди із побиттям, де звинувачують поліцейських.
На інцидент із бійкою у Порошкові оперативно відреагували у Головному Управлінні Нацполіції у Закарпатській області. За офіційною інформацією, до поліцейських звернулися медики, які на той час прибули на виклик у Порошково та зіткнулись із агресивно налаштованими представниками табору. Населення ромів погрожувало медикам фізичною розправою.
На місце події, а саме на вулицю Лесі Українки, оперативно викликали слідчо-оперативну групу. У ході затримання зловмисників було зафіксовано напад на поліцейського представником ромського населення. Правоохоронцю завдали певних тілесних ушкоджень.
У результаті оперативних дій, правоохоронцям таки вдалося угамувати порушників. Ними виявились двоє місцевих жителів ромської національності
20 та 29 років. Наразі їх затримано й вони перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Обоє на момент вчинення кримінального правопорушення перебували у стані алкогольного сп’яніння.
Нападникам на поліцейського уже повідомлено про підозру. Зовмисникам загрожує позбавлення волі на 5 років.
«Там треба виходити лише на барона і так вирішувати проблему»
Конфлікт у Порошкові між ромами та рештою місцевих жителів уже триває, кажуть, роками й подібні сутички тут стаються не вперше. У таборі свої закони і будь-які правила поза його межами тут не діють, адже роми на них зважають. До слова, хоча б узяти ситуацію із кіньми ромів, які періодично пасуться на чужих обійстях, тим самим псуючи урожай місцевих господарів. Кожного року, табун коней з табору, відзначають селяни, спокійно розгулює їхніми огородами . На зауваження селян представники табору не реагують, а лише огризаються й відповідають нецензурними словами услід на зауваження та застереження місцевих жителів.
За словами старости села Йосипа Цвіка, аби розібратись у цій конфліктній ситуації, потрібен розумний підхід.
Насамперед тут потрібно виходити на барона, аби він, у першу чергу, впливав на політику в таборі, щоб без подальших таких ситуацій. А ми, що можемо, те робимо зі свого боку. Різними способами намагаємось на них вплинути, аби були дружнішими із рештою селян. Привчаємо до роботи.
Інколи треба їх і приструнити, коли вже виходить за межі дозволеного. Останнім часом ситуація у таборі і так, певною мірою, стабілізувалась. Хоч, час від часу, трапляються ситуації, подібні до нещодавнього інциденту. І все ж, маємо надію, що все у нас налагодиться і потроху та агресія в таборі втихне.
Как очевидец могу сказать, что Закарпатские цыгане очень сильно усложняют жизнь местным жителям, лишая их покоя и безопасности. И закон для них не существует, чуть что – берут горлом и истерикой. Заглядывают без спроса во дворы под разными предлогами, воруют безбожно. В транспорте с ними неприятно ездить, орут, как дикие… Одним словом, беда.
И я понимаю реакцию полиции, потому что эти люди не понимают человеческого языка…