У середмісті Мукачева на вул. Берегівській, поруч комплексу поверхівок №28, цьогоріч реалізовують малий проєкт програми “Бюджет громадських ініціатив 2021” (БГІ), а саме – створення арт-простору, будівництво стіни для малювання.

Втілення в життя цього проекту має неабияку передісторію сусідства з ромською родиною, що перетворила самозахоплену територію поруч поверхівок на справжнісіньке сміттєзвалище, і роки безрезультатної боротьби.

На Закарпатті люди відгородились від циган великою стіною (ФОТО)

Про це пише Голос Карпат.

Річ у тім, що на вулиці Берегівській в середмісті Мукачева роми влаштували масштабні сміттєзвалища з непотребу серед житлового кварталу. Галас, конфлікти, сморід та антисанітарія – у такому середовищі жителі тутешніх поверхівок жили роками, завдячуючи сусідству з ромською родиною, яка дедалі більше перетворювала територію мікрорайону на масштабне сміттєзвалище.

Окрім того, йшлося не лишень про кричущу антисанітарію у середмісті Мукачева, а й про самозахоплення ромами земель комунальної власності. Адже, у документації Бюро техінвентаризації, в офіційних документах чітко значився запис – “САМОЗАХОПЛЕННЯ”. Більше того, роми, про яких йдеться, взагалі не мали приватизованої землі довкола своїх осель.

Однак, попри те, що вхід до їхніх домівок знаходиться на іншій стороні вулиці, вони самовільно зробили собі вихід на прибудинкові території поверхівок у центрі житлового кварталу.

І, оскільки управи на ромську родину знайти не могли роками, виникла ідея покласти цьому край, створивши у мікрорайоні арт-простір, а також спортивно-ігрові зони. Відтак, жителі поверхівок згуртувалися та вирішили взяти участь у міській програмі “Бюджет громадських ініціатив”.

На Закарпатті люди відгородились від циган великою стіною (ФОТО)

Нещодавно на вул. Берегівській розпочали роботи з реалізації цього проекту. Окрім стіни для малювання, загальною протяжністю 41 м та близько 2,5 м заввишки, тут облаштують і дитячий ігровий майданчик. Слід зауважити, що під час підготовчих робіт з території, яку захопила ромська родина, було вивезено три “КАМАЗ”-и сміття. 

Залишити відповідь