У Чехії кілька днів шукали 19-річного жителя Закарпаття Петра Майора. І 8 червня поліція Праги виявила бездиханне тіло українця в річці Влтава.

Причину смерті повинні встановити за допомогою судмедекспертизи. Однак знайомі хлопця кажуть, що на загиблому були сліди побоїв.

Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

"На обличчі були сліди побоїв", - нові деталі страшної загибелі закарпатця у Чехії

Пішов до дівчини й не повернувся

Петро зник ще 1 червня. Того вечора він нібито пішов до якоїсь дівчини, але так і не повернувся. Про це повідомили в Facebook у групі українців, які живуть у Чехії, «Від хати до хати».

Рідні тривогу підняли через кілька днів, звернулися до місцевої поліції. У вівторок, 8 червня, в центрі Праги в річці Влтава біля дебаркадера-ресторану «Матильда» люди побачили тіло. На місце прибула поліція й дістала його – це був Петро Майор.

Тіло знайшли в річці в центрі Праги

Поліція збирається провести розтин і встановити причину смерті

«Я розмовляв із рідними хлопця. Вони кажуть, що на обличчі були сліди побоїв. Що з ним трапилося, зараз можна тільки здогадуватися», – говорить OBOZREVATEL місцевий житель села Мала Уголька Тячівського району Олександр.

На заробітки поїхав відразу після школи

За словами чоловіка, Петро із хорошої сім’ї. «Колись його мама була технічною працівницею у школі. У нього є ще брат і молодша сестра. Батько помер років сім тому, він довго хворів. Щоб зводити кінці з кінцями, вони збирали ягоди і гриби в лісі, потім їх продавали. Тепер сини їздять на заробітки в Чехію», – розповідає він.

Як видно зі сторінки Петра в соцмережі, багато його родичів працює в Чехії.

«У нас тут у регіоні ніякої гідної роботи для людей немає. Тому на господарстві залишилися тільки пенсіонери та люди передпенсійного віку. Всі інші на заробітках, переважно в Чехії. Вони там уже офіційно працюють, їм йде стаж, потім будуть отримувати допомогу. Є й медстраховки. Тому смерть у Чехії для наших сіл не рідкість. Люди вмирають там або гинуть, потім їх доставляють у рідні села, тут уже на батьківщині й ховають. Але процедура доставки тіла дуже довга й бюрократична. Потрібно багато довідок, без яких вивезти людину просто не дозволять», – каже Олександр.

Сім’я дуже важко переживає смерть 19-річного Петра. За словами Марії, яка знала хлопця, в Чехії він працював на будівництвах, куди подався відразу ж після закінчення навчання в школі.

«Хлопець працьовитий, непоганий. Зараз усіма паперами в Чехії займається його брат, а мама тут. Вона плаче, дуже переживає, що там із сином сталося. Ніхто не вірить, що він просто так у річку кинувся, найімовірніше, його побили. Чи буде чеська поліція розслідувати й розшукувати тих, хто це зробив, не знаю. Він же українець, а не чех», – зітхає вона.

У чеській поліції повідомили, що проведуть розтин тіла Петра Майора, щоб встановити причини смерті. OBOZREVATEL буде уважно стежити за розвитком подій.

Залишити відповідь