Сьогодні перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький узяв участь у відкритті реконструйованої лівобережної дамби на р. Тиса на ділянці с. Теково – с. Гетеня на Берегівщині.

Метою проєкту було посилити транскордонне управління водними ресурсами та зменшити негативні наслідки паводків на Затисянщині. Окрім того, тепер дамба також допомагатиме боротися із засухою.

За словами Мирослава Білецького, основним інфраструктурним елементом проєкту на українській стороні стала реконструкція лівобережної дамби річки Тиса протяжністю 9,5 км на ділянці між селами Теково і Гетеня. Будівельні роботи на об’єкті фінансувалися з двох джерел: за грантові кошти Європейського Союзу – понад 40 млн грн, з державного бюджету – понад 20 млн грн.

«Вдячні Басейновому управлінню водними ресурсами річки Тиса та нашим міжнародним партнерам за вдало налагоджену співпрацю. Адже відкриття ділянки реконструйованої дамби – приклад успішного грантового проєкту, який вдалося реалізувати на Закарпатті. З одного боку, це запорука збереження і зміцнення транскордонної співпраці з нашими сусідами, з іншого – надійний захист мешканців і їхніх дворогосподарств від руйнівної сили води у часи паводків», – прокоментував перший заступник голови ОВА.

Ініціативу вдалося реалізувати в межах міжнародного проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі рачок Тиса і Тур» програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020 рр.

На Берегівщині відкрили реконструйовану дамбу
На Берегівщині відкрили реконструйовану дамбу
На Берегівщині відкрили реконструйовану дамбу

Залишити відповідь