21-22 вересня відбудеться Всеукраїнський протест проти ухвалення законопроекту № 6556, яким пропонується суттєво розширити повноваження Нацгвардії. Закарпаття теж долучається до протесту. В Мукачеві він відбудеться 22 вересня о 9:00, біля Ратуші, а в Ужгороді о 12:00 на площі Театраьній.

Законопроект пропонує наділити Нацгвардію фактично поліцейськими повноваженнями з охорони громадського порядку (в той час, як зараз Національна гвардія виконує лише допоміжну для Національної поліції функцію).Тобто щоб нацгвардійці під час мирних зібрань могли застосовувати силу не лише щодо правопорушників, а й просто у випадку, коли учасники зібрань “скорочують мінімальну безпечну відстань” між ними. Причому цю відстань мають визначати самі ж нацгвардійці. Фактично законопроект пропонує надати нацгвардійцям право бити людей, які не вчинили правопорушень.

Метою протесту є розголос про проблеми законопроекту № 6556 та привернення до нього уваги ЗМІ, а відтак і парламентських фракції, народних депутатів України та Президента України.

“Ми вимагаємо відхилити 6556 як небезпечний для людей і країни законопроект, який неможливо доопрацювати, – заявляє координатор всеукраїнської акції протесту, правозахисник Михайло Каменєв. – Дуже незначна частина вдалих норм законопроекту 6556 може бути реалізована у вигляді окремої законодавчої ініціативи, яку слід розробляти під пильним наглядом громадськості”.

Головним ядром протесту виступить Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Фундація Регіональних Ініціатив” (“ФРІ”) – позапартійне незалежне об’єднання молоді, яке цього року відзначатиме 15 років діяльності.

“Для ФРІ є важливою тема захисту прав людини, і ми послідовно виступаємо проти спроб встановлення поліцейської держави, – пояснює Голова ВМГО “ФРІ” Надія Гранкіна. – У нас велика мережа місцевих осередків і більше 1200 активних членів. Акція відбудеться по всій Україні – від Сєвєродонецька до Ужгорода, від Києва до Одеси”.

Контакти:

Ужгород: Надія Ваць – 0957408395
Мукачево: Сергій Лукачко -0958730246
Координатори Всеукраїнської акції:
Михайло Каменєв, координатор всеукраїнської акції – 0674042646, facebook.com/kameniev
Надія Гранкіна, Голова ВМГО “ФРІ” – 0997195750, https://www.facebook.com/nadiia.hrankina

Довідка: ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” – заснована 2002 року, найбільша в Україні незалежна молодіжна громадська організація; об’єднує понад 900 проактивних молодих людей у 39 осередках країни. Згідно зі Статутом організації, ФРІ не підтримує жодну політичну партію, чи політичну силу, не веде боротьбу за владу і не може бути суб’єктом виборчих процесів. Але у той же час ФРІ впливає на владу заради позитивних змін у суспільстві. Серед успішних кампаній ФРІ – масові протести молоді і в результаті неухвалений закон про платні послуги у вишах 2011 року, громадська кампанія “Молодіжна варта” 2007-2012 року, масові протести у містах України протягом 2008-2013 років проти проекту спецзакону про протести №2450, який, якби був прийнятий в часи Януковича, задушив би Майдан ще в зародку та інші.

Молодь 21-22 вересня протестуватиме по всій Україні проти розширення повноважень Нацгвардії!

Залишити відповідь