Мобільні бригади вакцинують людей від COVID-19 у віддалених селах Закарпаття (ВІДЕО)

Близько 300-х щеплень від коронавірусу зробили мобільні бригади мешканцям трьох територіальних громад на Закарпатті з 14 лютого. Це Великоберезнянська, Костринська та Ставненська, — повідомив директор Великоберезнянського центру первинної медико-санітарної допомоги Тарас Цибик.

За його словами, роблять це у межах проєкту “Транспортування мобільних бригад у важкодоступні населені пункти України”. Кампанія розпочалася 14 лютого, під час війни темпи її знизилися. Першочергово вакцинують людей, віком за 60 років.

Це сімейна амбулаторія у селищі Великий Березний. Христина Подвайцатник складає сумку для проведення вакцинації. О 10 ранку мобільна бригада їде робити щеплення у три гірські села.

До села Верховина Бистра машина їде близько години. Лікарка та медсестра підходять до будинку, де щепитимуть першою дозою вакцини “Коронавак” 70-річну Олену Варгулич. “Я вирішила через те, що чоловік перехворів на коронавірус. Хвороба йому дала багато ускладнень. Тому вирішила і я. Сподіваюся, що це допоможе, і все буде добре. Фельдшерка повідомила, і я вирішила. Те, що приходять додому, дуже добре для старших людей”, — каже жінка.

Далі машина мобільної бригади їде до села Ужок. Тут проживає у родичів вимушений переселенець з Харківської області Юрій Ведмідь. Чоловіка щепили бустерною дозою. Розповідає, чому вирішив вакцинуватися від ковід-19. “Я приїхав з Чугуєва, Харківської області, вирішив вакцинуватися, через те що закінчується термін дії, і потрібно зробити бустерну дозу. А може й за кордон доведеться їхати. Коли ми виїжджали в аеродром летіли ракети, у Башкирівку впали гради, а ми були десь посередині. Тому вирішили їхати: зібрав сім’ю в машину, і поїхав, а що робити”, — розповів чоловік.

Дев’ять людей у трьох селах вакцинували під час цього виїзду, розповіла сімейна лікарка Великоберезнянської амбулаторії Христина Подвайцатник. За її словами, на щеплення людей мобільна бригада виїжджає двічі на тиждень. “Співпрацюємо з медичними сестрами у віддалених населених пунктах в селах, які приблизно, віддалені від амбулаторії 4-5 км, 9 км. Ми повідомляємо, що в такий день і в такий час, ми приїдемо в село. Медсестра проходить по селу, по кожній хаті і повідомляє: приїде мобільна бригада, які є вакцини. Ми складаємо собі приблизний план, за яким діємо, і приїжджаємо у населений пункт. Люди, які проживають 9 км від населеного пункту і не мають можливості приїхати сюди, не мають транспорту”, — каже лікарка.

Один виїзд мобільної бригади триває близько п’яти годин, розповідає водій Василь Гомович. “Їхали ми з Ужка до Тихого приблизно годину, через погану дорогу, а там всього 9 км, а потрібно їхати годину. На Верховину-Бистру також приблизно так — 45 хвилин”, — розповів водій.Майже 300 щеплень від ковід-19 зробили мобільні бригади у 3 тергромадах на Закарпатті з 14 лютогоСуспільне Закарпаття

Вакцинальна кампанія проходить у трьох територіальних громадах: Великоберезнянській, Костринській та Ставненській, розповів директор Великоберезнянського центру первинної медико-санітарної допомоги Тарас Цибик.

“Цей проєкт за принципом: 90% населених пунктів, які обслуговує наш заклад, знаходяться у гірській місцевості, а вони досить віддалені від амбулаторій. В населених пунктах в більшості проживає населення старшого віку — це більше 60-ти років. За показниками вакцинації наш заклад мав не дуже високі показники, і для того аби підсилити це та підняти відсоток вакцинації населення — почали працювати спільно з цим проектом”, — повідомив директор.

За словами Тараса Цибика, у цих громадах проживає близько 20-ти тисяч людей, із них майже 8 тисяч — живуть у віддалених селах. Саме їх вакцинуватимуть в межах проєкту.

Залишити відповідь