Міжнародний день глухих, який щорічно відзначають в останню неділю вересня, припав на 24 вересня. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина, тож цей день важливий для багатьох людей, зокрема й мешканців Ужгорода.

Містяни з вадами слуху потребують підтримки

З цієї нагоди Закарпатську обласну організації Українського товариства глухих, яка у травні цього року святкувала своє 90-річчя, завітав привітати депутат Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян. Обговорили й низку наболілих питань, які озвучила голова обласної організації УТОГ Наталія Булеца.

Містяни з вадами слуху потребують підтримки

Найбільше турбуються заборгованістю ще з липня з виплати заробітної плати, яка й так невисока, а працівники переведені на 0.75 ставки. У зв’язку з цим і плинність кадрів висока – перекладачі не затримуються. Хоч насправді потреба в них висока – нечуючі ужгородці, серед яких тепер чимало й переселенців, часто звертаються по допомогу. Її не завжди можна надати телефоном – людей треба супроводжувати у вирішенні різних питань.

Потребують і бодай мінімального ремонту своїх приміщень – зверталися з цим питанням до органів місцевого самоврядування. Були часи, каже пані Наталя, коли їм суттєво допомагали матеріальною допомогою: оплачували інтернет, комунальні послуги, закупляли канцтовари. Тепер такої дієвої підтримки бракує – сподіваються на підтримку громадської організації міською владою. 

Залишити відповідь