Штраф для посадовців за порушення правил карантину може сягати 170 тисяч грн

Міністерство освіти і науки України звернулося з листом від 09 вересня 2020 р. № 1/9-517, в якому наголосило на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу. Про це інформуєсайт МОН.

Зокрема, у листі йдеться про те, що у разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.

Так, відповідно до ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу:

– на громадян – від 17 000 до 34 000 грн;

– на посадових осіб – від 34 000 до 170 000 грн.

Згідно зі статтею 137 Кримінального кодексу України, невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого карається штрафом від 17 000 до 68 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Також статтею 1167 Цивільного кодексу України передбачено відповідальність за завдану моральну шкоду.

Залишити відповідь