Кисню для хворих на COVID-19 не вистачає в обласній інфекційній лікарні. Про це 22 жовтня Суспільному сказав директор закладу Михайло Поляк. За його словами, балони з киснем до них постачають зі Львівського хімкомбінату, оскільки лікарня не має своєї кисневої станції. Наразі понад половина ліжок для хворих на ковід у медзакладі завантажена пацієнтами. А в Центрі легеневих хвороб, за словами директора Василя Скрипа, перебуває 71 людина із коронавірусною інфекцією.Кисню для хворих на COVID-19 не вистачає в Закарпатській обласній інфекційній лікарніСуспільне Закарпаття

Обласна інфекційна лікарня заповнена хворими із коронавірусом на 65 %, розповів директор закладу Михайло Поляк.

“Поступають майже всі кисневозалежні, але хворі важкого ступеню – вони потребують дуже багато кисню: 30 літрів на хвилину і більше, — пояснив Михайло Поляк. — Кисень, який нам постачають зі Львова, він своєчасно не доходить. Адже дуже багато хворих у самому Львові, а цей хімзавод обслуговує не лише Львівську область, а й Закарпатську й інші області. Звичайно, вони не встигають виробляти ту кількість, яка наразі потрібна усім областям”.Кисню для хворих на COVID-19 не вистачає в Закарпатській обласній інфекційній лікарніСуспільне Закарпаття

Кисневі балони на подвір’ї обласної лікарні ім. А.Новака

У Центрі легеневих хвороб лікують зараз 71 пацієнта із COVID-19, 50 з них потребують кисневої підтримки, каже директор закладу Василь Скрип. За його словами, у лікарні є балони з киснем та киснева станція.

“Киснева станція видає сьогодні на ранок 280-285 літрів за хвилину при її максимальній потужності 308. У нас 105 балонів, з них 50 порожніх. Впродовж останніх двох тижнів ми їх замовляємо ці кисневі балони. Сьогодні ми одержали 15. Це наш резерв, якщо станеться таке, що станція дасть певні перебої: ми маємо бути готові”, — розповів Василь Скрип.Кисню для хворих на COVID-19 не вистачає в Закарпатській обласній інфекційній лікарніСуспільне Закарпаття

Киснева станція в Ужгородській центральній міській клінічній лікарні

Понад 900 нових випадків зараження коронавірусом зафіксували на Закарпатті впродовж останніх чотирьох днів, каже головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик.

“За аналогічні чотири дні минулого тижня таких хворих було трохи більше 600, — сказала вона. — Тобто можемо спрогнозувати, що і на цей тиждень захворюваність буде відносно попереднього. Є окремі територіальні громади, до речі, більшість з них низькими охопленнями вакцинацією, де ми спостерігаємо таку інтенсивну передачу вірусу. Поступово завантажуються лікарні: впродовж останніх півтори тижні відбулося двічі розширення загальної кількості ліжок для хворих на ковід-19, але ті ліжка які додаються – дуже швидко наповняються”.

За словами Вікторії Тимчик, наразі на Закарпатті хворих на коронавірус приймають 12 лікарень. Там для них є 1220 ліжок, – пише Суспільне. Закарпаття

Повідомлення про проблеми з постачанням кисню до ковідних лікарень виникли через технічну несправність на одному з заводів, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, виступаючи 22 жовтня у Верховній Раді. При цьому він заперечив повідомлення, що кисню в лікарнях не вистачає.

«Наразі два заводи, які виробляють медичний кисень, зупинилися на регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника в західній Україні виникли технічні несправності. Й одразу поширилися чутки, нібито кисню не вистачає. Спростую їх. До планових регламентних робіт ми готувалися, і спільно з виробниками знайшли їм заміну на цей період», – сказав міністр.

Він додав, що також «створені можливості» для постачання кисню з Польщі в розмірі орієнтовно 240 тонн кисню на тиждень.

«Сьогодні ми залучили додаткові ресурси виробництва кисню, технічного кисню, який проходить лабораторний контроль і постачається в заклади охорони здоров’я. Паніка виникла в закладах охорони здоров’я після того, як вони отримали від одного з постачальників листи про те, що є можливість невиконання договірних зобов’язань. Але МОЗ тримає цю ситуацію на повному контролі, щодня проводяться зустрічі, наради, і ми знаємо про наявність і запаси кисню в кожній із лікарень», – сказав Ляшко.

За його даними, близько 1,2 мільярда гривень цього року пішли на забезпечення систем киснепостачання.

Споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом «дельта», зросло у 5-6 разів, у порівнянні із госпіталізованими у попередні хвилі пандемії, наголосив Ляшко.

Україна цього тижня вже двічі побила рекорд за добовою смертністю та захворюваністю на COVID-19 за весь час пандемії. За добу 21 жовтня померли з цим діагнозом 614 пацієнтів, лікарі виявили майже 24 тисячі нових хворих.

Джерело

Залишити відповідь