У Мукачеві на реконструкцію деяких об’єктів в 2018–2019 роках передбачили бюджетних коштів на понад 160 млн. гривень.
Та якщо підрахувати, скільки реально коштують ремонтні роботи, то виходить сума на 73 мільйони менша, ніж закладено у витратах мукачівських чиновників та представників влади. Що ж відбувається з коштами мукачівців, допоміг розібратися фінансовий аналітик.
У Мукачеві багато говорять та хизуються щодо досягнень, в тому числі і щодо надхожень до скарбниці міста. Далі цитата: «Андрій Балога зауважив, що в період з 2016 року в місті зросли власні надходження з 250 до 650 мільйонів гривень. Це додаткові кошти, які можна спрямувати на розвиток інфраструктури, це мотивація і для платників податків, адже вони зможуть контролювати на які саме цілі спрямовуються їх податки», – вважає міський голова Мукачева». І про раціональне використання цих мільйонних надходжень.
У Мукачеві на реконструкцію деяких об’єктів в 2018–19 роках передбачили бюджетних коштів на понад 160 млн. гривень. Та якщо підрахувати, скільки реально коштують ремонтні роботи, то виходить сума на 73 млн. менша, ніж закладено у витратах мукачівських чиновників та представників влади.
Отже, по порядку. Реконструкція скверу поблизу готелю «Інтурист» по вулиці Олександра Духновича. Вартість проекту – 5 мільйонів 193 тисячі, термін здачі – 30 червня 2019 року. Однак парк досі не здали. За підрахунками, вартість перевищено майже на 2 мільйони.
Інший скандальний об’єкт: ЦНАП. Його здачу переносили кілька разів. За попередніми підрахунками, тут імовірних зловживань може бути на значно більшу суму – більше 10 мільйонів. Станом на 1 січня 2019-го тут використано нібито 24 мільйони, вартість будівництва – 34 мільйони – саме у стільки грошей ЦНАП обійдеться мукачівцям, і за підрахунками, тут зловживань а ще не завершеному об’єкті – на ледь не десяток мільйонів.
На дорогу до «Сільверленда» – так у народі називають новозбудований шлях до сімейного магазину родини міського голови – з кишень мукачівців витратили 22 мільйони, причому є всі підстави вважати, що тут вартість завищена на майже 10 мільйонів.
Цю дорогу так само не завершили, гроші не використані, наразі ж від чиновників є пропозиція збільшити фінансування ще на 7 мільйонів. Нагадаємо: на цю дорогу вже було виділено 21 мільйон, тепер же дорога до сімейного магазину міського голови платникам податків Мукачева може обійтися у майже 30 мільйонів гривень. В той час, коли ряд інших доріг та об’єктів інфраструктури потребують термінового вирішення.
Палац культури жителям міста Мукачева вже обходиться у 60 мільйонів гривень. Коли він запрацює – незрозуміло. За договорами 2012 року було визначено вартість: близько 18 мільйонів. На порозі 2020-й рік, об’єкт не завершений.
І таких об’єктів у місті – вистачає. І що не об’єкт, чи грандіозна закупівля – черговий скандал та зниклі мільйони.
Фінансовий аналітик Іван Білащинець переконаний: зайво списати з міського бюджету сьогодні – справа не складна, бо давно вже працюють схеми, як це можна зробити.
Тож виходить, що кошти, які могли піти на будівництво вулиць чи інші ремонтні роботи жителі різних районів міста, просто пішли на інші потреби? Або комусь, можливо, до кишені, на перерозподіли – ми не беремося нічого стверджувати, тільки припускаємо, адже офіційні відповіді від представників влади отримати вкрай складно. Натомість місто на розбудову отримує мізер, а в деяких випадках взагалі нічого.
Звісно, що ми не беремося нічого стверджувати. Однак звертаємося через ефір до міського голови та чиновників, які так оптимістично звітують про використання народних грошей: коли врешті будуть здані об’єкти, зайво використані кошти на яких обраховуються не мільйонами, а десятками мільйонів? Коли, врешті, винних притягнуть до відповідальності за перефінансування та невчасне виконнання договірних зобов’язань? Нагадаємо, пане міський голово, саме ви несете відповідальність за ці речі, адже саме вас громада міста уповноважила розпоряджатися народними грошима… І сказати з огляду на це: що ви робите все, що можете? Хочеться вірити, що це не так.