Користуючись коронавірусом, обласна влада відгороджується від відвідувачів турнікетами й охороною (ДОКУМЕНТ)

Користуючись коронавірусом, обласна влада відгороджується від відвідувачів турнікетами й охороною (+ ДОКУМЕНТ)

Сьогодні (7.04) в.о.голови ОДА О.Гетманенко та голова облради М.Рівіс підписали спільне розпорядження «Про тимчасову організацію пропускного режиму» (№ 9-сп від 07.04.2020р.).

І хай не вводить когось в оману слово «тимчасову» – воно тільки для пом’якшення негативного резонансу. Насправді пропускний режим, за задумом підписантів, має бути постійним, жодних часових рамок у розпорядженні не наведено. І цей режим не має жодного стосунку до обмежень, викликаних теперішньою пандемією.

Запровадження пропускного режиму було «рожевою мрією» екс-голови ОДА Бондаренка, котрого «дістали набридливі відвідувачі». За його вказівкою навіть було підготовлене відповідне розпорядження, але працівники ОДА (у їх числі я) переконали Бондаренка не підписувати його й не робити дурниць.

Так, в ОДА (у першу чергу до керівництва) ходить чимало людей, котрі часом відволікають від роботи. Але чиновники мусять займатися в тому числі й проблемами простих людей, навіть якщо вони здаються набридливими. А не закриватися від них турнікетами й охороною.

Які ж формальні підстави для пропускного режиму?

Згідно зі спільним розпорядженням (перепрошую за якість фото), пропускний режим вводиться для «…недопущення безконтрольного проходу, проникнення в приміщення сторонніх осіб, проїзду транспортних засобів у внутрішній двір адміністративної будівлі (це взагалі нонсенс – авт.), несанкціонованого витоку інформації (ще один нонсенс – витік інформації здійснюється явно не через відвідувачів – авт.), викрадення документів і майна (аналогічно – авт.), забезпечення особистої безпеки працівників (котрі ніколи не страждали від відвідувачів – авт.)…»

Для цього за кошти обласного бюджету буде закуплено і встановлено на вході турнікети! Після чого охорона пропускатиме в приміщення ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ПРЕД’ЯВЛЕННЯ СЛУЖБОВОГО ПОСВІДЧЕННЯ осіб, що там працюють (у тому числі, наприклад, прибиральниць), представників органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій та журналістів. Медики, поліцейські (!), пожежні та рятувальники зможуть пройти в ОДА тільки в разі виникнення надзвичайної ситуації або після отримання охороною підтвердження їх виклику!

Навіть іноземні делегації пропускатимуть тільки з дозволу голови ОДА чи облради в супроводі працівника, що відповідає за організацію прийому!

А що для звичайних відвідувачів? Їм туди просто так уже не можна. На вході будуть вивішені телефони структурних підрозділів, і людина має зателефонувати туди, переконати, що в неї актуальне питання й попроситися на прийом. Як йдеться в розпорядженні, «у разі можливості вирішення питання без необхідності перебування на робочому місці», працівник спуститься до відвідувача й здійснить прийом у фойє (див. п.9 – авт.)!

А якщо питання неможливо вирішити у фойє? А ось це вже визначає не абихто, а керівник апарату або структурного підрозділу. Як вказує п.10, громадяни, що одноразово відвідують будівлю, ЗА НЕОБХІДНІСТЮ, ЯКУ ВИЗНАЧАЄ КЕРІВНИК АПАРАТУ АБО СТРУКТУРНОГО ПІДРОЗДІЛУ, допускаються до адмінбудівлі при пред’явленні документа, що посвідчує особу.

Цілком зрозуміло, що простим людям доступ у владні кабінети хочуть перекрити раз і назавжди. Тут навіть роз’яснювати нічого не треба.

А ось що буде, якщо громадянин, приїхавши, приміром, за 220 км із Рахова, не переконає чиновника, що його питання актуальне (тому до нього навіть не спустяться у фойє, а не те, що пропустять у кабінети) і спробує все-таки скористатися своїм правом потрапити на прийом, щоб вирішити своє питання?

Для таких випадків передбачений п.12: «У разі спроби входу особи (осіб) до адмінбудівлі без дотримання вимог цих Правил та ігнорування законних вимог працівника служби охорони останній має право вжити до такого порушника (порушників) відповідні заходи впливу, передбачені чинним законодавством, та негайно повідомляє чергову частину головного управління Національної поліції в Закарпатській області чи керівництво служби охорони для організації відповідного реагування».

Можна було й коротше написати – «пендриком по нирках».
Це розпорядження може призвести до анекдотичних ситуацій.

Уявіть ситуацію, що охорона не пропустить в ОДА поліцейського, котрий захоче зайти не «в разі виникнення надзвичайної ситуації» й без «підтвердження його виклику до адмінбудівлі». Якщо він проявить наполегливість і покаже службове посвідчення, його просто віддубасять пендриками, згідно з розпорядженням в.о.голови ОДА і голови облради. Уявили? А ось наступного дня в ОДА захоче пройти без запрошення група АТО-шників, євробляхерів чи екоактивістів, і охорона, згідно з цим же розпорядженням, звернеться по допомогу в ту ж поліцію! Уявили-2?

А якщо серйозно, то мені, як колишньому працівнику ОДА, це розпорядження просто гидко читати. Коли чиновники не вміють вирішувати нагальні проблеми (візьмімо той же коронавірус, протидія якому в області повністю провалена), то просто закриваються від людей турнікетами й охороною. І дуже неприємно, що намагаються використати для цього теперішню ситуацію з пандемією.

Для довідки: пропускний режим в Закарпатській ОДА був скасований у 2001 році тодішнім головою Г.Москалем. Багато хто з наступних голів ОДА хотів його відновити. Але цього не зробили ні Різак, ні Балога, ні Гаваші, ні Ледида, ні Лунченко, ні Губаль… А роблять представники команди, яка називає себе слугою народу.

Особисто мені це не дивно, бо з самого початку було зрозуміло, що від цих людей нічого путнього чекати не варто. Незрозуміло інше – для чого це все голові облради Рівісу? Навіщо так «вляпуватися» в історію за кілька місяців до закінчення каденції?

Розпорядження про запровадження пропускного режиму незаконне, тому однозначно буде скасоване Окружним адміністративним судом, як тільки хтось подасть відповідний позов. Можу проконсультувати, як це зробити.

P.S. Забув згадати, що в головній адміністративній будівлі на площі Народній розміщені не тільки обласна держадміністрація та обласна рада, а й купа інших структур, у тому числі такі представництва органів центрального підпорядкування, як Управління держгеокадастру (куди щоденно приходить купа відвідувачів вирішувати нагальні питання) та обласне управління Пенсійного фонду (куди ходять переважно люди похилого віку). Їм теж перекрили вільний доступ у приміщення. Як і звичайним туристам, котрі ходили в ОДА, щоб подивитися унікальний ліфт-патерностер і покататися на ньому.
Якщо допустити реалізацію розпорядження в.о.голови ОДА та голови облради, про все це доведеться забути, – написав на своїй сторінці Ярослав Галас

Користуючись коронавірусом, обласна влада відгороджується від відвідувачів турнікетами й охороною (+ ДОКУМЕНТ)Сьогодні…

Опубліковано Ярославом Галасом Вівторок, 7 квітня 2020 р.

Залишити відповідь