Занадто коротка уздечка крайньої плоті може приносити чималий дискомфрт. Детально описуємо цю проблему та розповідаємо, як її вирішити.

Що таке вуздечка члена

Вуздечка члена – це шкіряна складка, яка з’єднує між собою головку пеніса та його основну частину (тіло). Вона відповідає за достатнє оголення головки, виконує захисну функцію. Недостатня довжина вуздечки є аномалією, яка з початком статевого життя доставляє дискомфортні відчуття і заважає нормально займатися сексом. Тому вона потребує лікування.

Чому розвивається коротка вуздечка

Коротка вуздечка крайньої плоті є нормальним станом для новонароджених малюків. У 95% дітей фімоз (недостатнє оголення головки пеніса) зникає самостійно до семирічного віку. Але у ряді випадків аномалія залишається до статевого дозрівання юнака і початку ним інтимного життя.

Здебільшого патологія є вродженою, але її можуть набувати під впливом негативних факторів, серед яких:

  • отримання травм статевого органа;
  • перенесення інфекційних захворювань пеніса;
  • отримання опіків інтимної зони.

Спонукає розвиток аномалії носіння у дитячому і підлітковому віці незручної нижньої білизни, яка постійно натирає місце з’єднання головки та тіла члена. Також вкорочення може відбуватися у людей, які активно займаються спортом.

Як проявляється патологія

Незалежно від причин формування короткої вуздечки, патологію потрібно лікувати, тому що вона викликає низку симптомів. Вони заважають нормальному життю і не дають здійснити інтимну близькість. Серед них виділяють:

  • больові відчуття при ерекції;
  • викривлення статевого органа;
  • недостатнє заповнення печеристих тіл кров’ю для нормальної ерекції;
  • розвиток запалення;
  • передчасна еякуляція.

На фоні болі у чоловіка виникають психологічні проблеми. Він боїться займатися сексом, тому що через больові відчуття процес не приносить йому задоволення. Через це можливі труднощі у відносинах з партнеркою. Найбільшою небезпекою є розрив вуздечки, що супроводжується кровотечею.

Як діагностують патологічний стан

Лікарю-урологу або хірургу виявити хворобу доволі просто. При огляді пацієнта він бачить, що довжина вуздечки не дає змоги достатньо оголити головку, а такі намагання викликають у чоловіка біль.

Чоловікам при виявленні зазначених вище симптомів необхідно якомога раніше звернутися до лікаря, тому що патологічний стан може прогресувати і ставати дедалі небезпечнішим. Ігнорування проблеми у майбутньому може призвести до імпотенції.

Як лікувати

Патологію неможливо вилікувати консервативними методами, прийомом медикаментів. У цьому випадку необхідно проводити операцію – френулотомію. Вона полягає у розсіченні вуздечки скальпелем або лазером під місцевої анестезією. Потім вуздечку зшивають таким чином, щоб головку пеніса можна було нормально оголити.

Кваліфіковані лікарі виконують процедуру в амбулаторних умовах за 15-20 хвилин. Після цього не залишаються шрами, а повне відновлення пацієнта можливе за два тижні. В цей період йому не можна займатися сексом, але потім він нарешті зможе отримувати від нього лише насолоду.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Залишити відповідь