Про це повідомив Михайло Рошко:

«З глибоким жалем колектив факультету іноземної філології УжНУ сповіщає сумну звістку: сьогодні, у понеділок 14 грудня 2020 року, у лікарні, після кількатижневої мужньої боротьби з COVID-19 перестало битися серце нашого колеги, прекрасної людини і талановитого викладача, сумлінного науковця і щирого патріота України завідувача кафедри французької мови і зарубіжної літератури доцента Степана Степановича Бобинця.
Степан Бобинець народився 13 липня 1945 року у верховинському селі Ізки на Міжгірщині. Закінчив відділення німецької мови і літератури факультету романо-германської філології Ужгородського державного університету у 1967-му році. З того часу усі роки працював викладачем спочатку німецької мови на кафедрі іноземних мов, а згодом – викладачем зарубіжної літератури на кафедрі французької мови і зарубіжної літератури. Паралельно працював на обласному радіо і був редактором університетської газети «Радянський студент». У 1983-му році Степан Степанович захистив кандидатську дисертацію по творчості Фрідріха Шіллера, а у 1987-му – отримав наукове звання доцента кафедри іноземних мов. У 1986-му році був обраний деканом факультету романо-германської філології, і в цілому пропрацював на цій посаді чотири строки: з 1986-го – до 2006-го. Останні 5 років працював на посаді завідувача кафедри французької мови і зарубіжної літератури. Загалом у нього 53 роки науково-педагогічного стажу, і всі – у стінах рідного факультету.
Степан Степанович Бобинець є автором понад 100 наукових та навчально – методичних публікацій. Багато разів виступав опонентом на захистах кандидатських дисертацій із зарубіжної літератури. Був талановитим лектором, викладав курси Античної літератури, Середніх віків та доби Відродження, а також зарубіжну літературу ХVІІ – XVІІІ століть. Студенти любили і шанували Степана Степановича, із задоволенням слухали його лекції, захоплювались його дикторськими інтонаціями та вишуканою літературною мовою, яскравим гумором.
За роки деканства Степана Степановича на факультеті романо-германської філології відкрито нове відділення: румунської мови і літератури, встановлено зв’язки з французькою сільськогосподарською комуною «Лонго Май» у Провансі, куди кілька років поспіль їздили на стажування студенти і викладачі французького відділення; організовано поїздки студентів і викладачів німецького відділення у Німеччину (у м. Зіген і Дармштадт), було влаштовано перший на факультеті комп’ютерний клас, створені кафедральні бібліотеки франкомовної та німецькомовної літератур тощо.
Степан Степанович користувався авторитетом і повагою серед колег, був дуже людяним, доброзичливим керівником і колегою, готовим завжди підтримати, прийти на допомогу, порадити і підказати. З особливою теплотою згадуємо ми, колеги, і його вміння бути душею компанії в неофіційній обстановці. А які смішні історії він нам розповідав зі свого радіо-журналістського досвіду…
Усім колективом факультету іноземної філології та від імені керівництва університету висловлюємо співчуття з приводу непоправної втрати чоловіка, батька і дідуся дружині Степана Степановича Марії Іванівні , доньці Ярославі, синові Олесю та внукам. Хай земля буде пухом, і нехай Бог дасть йому Світле Царство і Блаженний покой.

Колектив факультету іноземної філології»

Залишити відповідь

Цей запис має один коментар

  1. Михайло Бобинець

    Важко,надзвичайно важко сприйняти те, що тебе ,мій братчики ,вже 2 рік немає між нами.Ти був для нас з сестрою не тільки старшим братом,ти був для нас взірцем всього наймилішого,найщирішого,ти разом з нашими нянькою і мамкою завжди був поруч коли ми потребували якоїсь поради,допомоги.Пройшли ці роки як літішний сніг, а серце і душа болить й не хоче вірити ,що тебе вже немає.Ми дякуємо Тобі любий братчику ,що ти все своє життя був поруч з нами у хвилини радості і смутку і просимо Господа Бога ,щоб дав Тобі Царство Небесне.Спи спокійно мій рідний братчику твої настанови ,твої повчання назавжди залишаться в наших серцях.
    А всім тим ,хто знав нашого братчика я щиро дякую за те ,що не забули його,дякую за Ваші молитви до Господа Бога за його душу.16.12.2020 м.Пряшів