Опоненти будівництва гірського курорту наголошують, що одна з найбільш крихких та недоступних екосистем європейської дикої природи опинилася під загрозою.

Про це повідомляє американська газета The New York Times, пише Depo.Закарпаття з посиланням на “Радіо Свобода”.

Американська газета пише про нібито плани олігарха побудувати гірський курорт, проти якого виступають активісти.

Потенційний курорт включає ліси зі списку світової спадщини ЮНЕСКО й джерело річки Тиса, яка є притокою Дунаю. У місцевості також мешкають рідкісні тварини. Тому проєкт раніше вже спричиняв супротив з боку активістів, йдеться у статті. Розбудова курорту на Свидовецькому масиві довго затримувалась, пише автор, однак нещодавно там почали будувати траси нібито через планові роботи.

Опоненти будівництва гірського курорту наголошують, що одна з найбільш крихких та недоступних екосистем європейської дикої природи опинилася під загрозою. “Спричинена корупцією, незаконна вирубка руйнує карпатські ліси. Природоохоронці кажуть, що запропонований гірськолижний курорт, план якого включає 33 підйомники, 142 милі гірськолижних трас, безліч готелів та 120 ресторанів, загрожує пошкодити особливо вразливу високогірну лісову зону”, – мовиться у статті.

Партнер Коломойського Олександр Шевченко, який керує іншим курортом “Буковель”, заперечує наміри Коломойського щодо розбудови проєкту на Сидовецькому масиві. Сам Коломойський на запитання не відповів, пише газета. Проте, згідно із корпоративними даними, Коломойський – співвласник компанії Skorzonera. Судячи з офіційних даних, її пов’язують з “розвитком детального плану туристичного та рекреаційного комплексу “Свидовець”, – пише газета.

Нагадаємо, на Закарпатті новину про будівницво нового спортивного комплексу “Свидовець” сприйняли неоднозначно. Проект великого лижного курорту спровокував запеклі суперечки і навіть судові позови.

На думку ексголови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, Свидовець може стати ідеальним місцем для тренування спортсменів у зимових видах спорту.

Також нагадаємо, що Періс Хілтон хоче купити на Закарпатті санаторний комплекс. Світська левиця та спадкоємиця готельного бізнесу нібито забажала мати на території закладу вертолітний майданчик. І його будівництво планують завершити вже за кілька місяців. А ще місцеві чекають на Періс у надії, що вона дасть їм роботу.

Залишити відповідь