Вакцинація – це не гарантія, що люди не будуть хворіти, каже імунолог. Ті, хто перехворів на COVID-19, значно краще захищені, ніж ті, хто пройшов вакцинацію. Про це заявив в ефірі програми “Народ проти” на телеканалі “Україна 24” імунолог Андрій Волянський.

“Вакцинація від COVID-19 не захищає абсолютно всіх. Вона захищає деяку частину людей. Хто сказав, що 80% вакцинованих шкільних вчителів – це гарантія того, що ніхто не хворітиме? Це висмоктано з пальця, тому що вакциновані масово хворіють, й Ізраїль показав, що навіть третя доза – це не виняток з правил. Хто захищений по-справжньому? Той, хто має імунний щит – він може бути й природним, і штучним. Ті, хто перехворів, захищені значно краще, ніж вакциновані. Велика частина вакцинованих також захищена, але не всі. Серед вакцинованих треба знаходити тих, що не відповіли, і перед ними ставити питання про третю дозу”, – сказав імунолог.

Водночас Волянський зазначив, що вакцинацією потрібно захищати вразливих – “те, що ми не робили з початку вакцинальної кампанії”.

Залишити відповідь