Хроніка Тарифних протестів на Закарпатті: Хуст, Свалява - перші, Виноградів, Берегове - наступні та фінал в Ужгороді (ВІДЕО)

 11 січня мешканці Хуста перекрили головну дорогу, в результаті чого утворився величезний затор з авто.  Рух на трасі Мукачево-Рогатин біля Хуста був ускладнений. У мережі поділились відео, знятим із квадрокоптера, де видно, що ряд автомобілів розтягнувся на кілька кілометрів.

Водночас, порушень громадського порядку під час акції зафіксовано не було.

Подібна ситуація склалася у Сваляві. Активісти заблокували шлях і підписали звернення, у якому просять владу переглянути непосильні тарифи на компослуги.

«Закупити газ літом по 3,5 закачати його в сховище до зими і продавати його нам зараз по 9,98 плюс 2,20 за транспортування газу по трубах, які ми прокладали за власний кошт, і все рівно користуємося ми газом чи ні, за доставку ми маємо платити, бо ми для них – «бидло», – обурюється у соцмережі один зі свалявських активістів.

Він зазначає, що якщо влада буде ігнорувати вимоги людей щодо зменшення тарифів на комунальні послуги,  протестувальники візьмуться до блокування органів державної влади, облгазів та доріг державного значення.

Масова акція протесту відбулася 12 січня перед адмінбудинком Виноградівської філії Закарпатгазу.

Серед учасників заходу було чимало літніх людей, пенсіонерів, які не взмозі оплачувати нові платіжки з підвищеними тарифами на газ та його транспортування. Вони називають це геноцидом проти народу і звинувачують владу та олігархів.

До учасників протесту вийшов керівник Виноградівської філії Закарпатгазу Андрій Ходаківський, який однак заявив, що очолюваний ним підрозділ лише обслуговує газові мережі і не має стосунку до підвищення ціни на газ.

У середу, 13 січня, у Берегові Закарпатської області відбулася акція протесту проти підвищення тарифів за транспортування газу й самої вартості блакитного палива.

Кілька десятків людей зібралося біля газового господарства та обговорило свої подальші дії. Люди рішуче налаштовані до боротьби за зниження цін на газ.

«Чим більше людей повстане проти тарифів, тим швидше влада ухвалить якісь рішення», – зазначила місцева активістка.

Також люди висміяли запровадження посилених карантинних обмежень в Україні. «Ми бачили той локдаун в Буковелі, де їздив президент. Він катається на лижах, а ми тут протестуємо. Ганьба», – додав ще один протестувальник.

В Ужгороді 14 січня під будівлею Закарпатської обласної державної організації відбувся протест щодо підняття цін на газ та електроенергію.

Люди обурені, адже багато хто просто не в змозі оплатити комунальні послуги за такими тарифами.

До протестувальників вийшов голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, який повідомив, що напередодні уряд прийняв рішення про зниження ціни на газ на 30%.

Також мітингарі вимагали від представника влади пояснити, чому розділили тариф на газопостачання та доставку та що буде далі з тарифом на електроенергію.

Наслідки.

14 січня голова Закарпатської облради Олексій Петров підписав розпорядження про скликання позачергової сесії обласної ради.

Як йдеться в розпорядженні Олексія Петрова, друга позачергова сесія обласної ради VІІІ скликання призначена на 11 годину 19 січня.

На порядок денний винесено одне питання: “Про Звернення Закарпатської обласної ради до центральних органів виконавчої влади”.

Хроніка Тарифних протестів на Закарпатті: Хуст, Свалява - перші, Виноградів, Берегове - наступні та фінал в Ужгороді (ВІДЕО)

Залишити відповідь