Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це свято відважних і сильних людей, які вільні творити своє майбутнє в рідній країні.

У країні, що зараз платить дуже високу ціну за власну незалежність, захищає та утверджує найвищі європейські цінності і повсякчас пам’ятає своїх нескорених Героїв! Зокрема й тих, які вийшли на Софійський майдан. На акцію, котру згодом назвали Революцією на граніті. На Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. В історії становлення і розвитку новітньої України ці події стали одними з ключови.

До пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність на площі Народній в Ужгороді поклали квіти й лампадки Віктор Микита, голова Закарпатської ОВА, Роман Сарай, голова Закарпатської обласної ради, керівництво Ужгородської РВА, міської ради, представники Молодіжна рада при Закарпатській ОВА, студенти та громадськість.

Цього року державне свято проходить під гаслом «Заряджені гідністю та жагою до свободи», що утверджує нерозривний зв’язок подій десятирічної давнини – Євромайдану й теперішньої повномасштабної війни.

Юрій Гузинець – голова Ужгородської районної державної адміністрації на своїй сторінці у фейсбук написав:

Десять років тому ми обрали шлях визволення, де кожен крок був актом сміливості. Ми вірили у свою силу, у силу єдності та волі.

Революція Гідності об’єднала мільйони людей, нагадавши, що бути вільним і гідним – це високий стандарт, який забезпечує відповідальність за себе, за близьких, за країну.

Відтоді Гідність і Свобода стали не просто словами, а справжньою зброєю в руках українців, спрямованою на захист цінностей та Незалежності від агресивного вторгнення, спрямованого проти нашої Незалежності.

Гідність і Свобода – це наші крила, наш прапор перемоги, наше життя, наша сутність. Саме це втримало нашу оборону в найважчі часи тоді і дарує нам силу перемагати у найскладніших битвах зараз.

Залишаймося сильними, гідними та вірними нашої України, пам’ятаючи, що кожен день – це важкий крок у нашій великій перемозі.

Слава Україні!

Віталій Дупин-заступник голови Ужгородської РДА:

Сьогодні виповнюється 10 років з того часу, як ми зафіксували історію нашої першої перемоги в цій війні.

10 років Революції Гідності.

Ті моменти потужності, єдності та самопожертви Героїв Небесної Сотні не залишили жодного шансу проросійській диктатурі в Україні.

Революція Гідності об’єднала мільйони людей, які зрозуміли, що бути вільним і гідним – це бути відповідальним. Відповідальність за себе, за своїх близьких, за свою країну.

Після тріумфу на Майдані, після перемоги Гідності та Свободи, росія вирішила відібрати у нас цю перемогу та розпочала війну ідей.

Це війна між ідеями ницості та імперіалізму проти ідей Гідності та Свободи. Це війна між тими, хто вибрав рабство, і тими, хто є вільним.

Нехай ця річниця буде світлом у наших серцях, щоб ми завжди пам’ятали, за що ми боролися, боремось та залишаємось гідними нашої Великої та Вільної України!

Гідність і Свобода – це наша зброя у війні за Перемогу.

Залишити відповідь