ЮНІСЕФ, Jerry Heil i «Ти як?» випустили пісню для підтримки ментального здоров’я підлітків і молоді

Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом зі співачкою Jerry Heil та психологинею Світланою Ройз презентували пісню «Believe me!» («Повір!») для підтримки підлітків і молоді. 

Пісня-афірмація, створена в межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?», допоможе молоді налаштуватися на самопідтримку, відчути спроможність вплинути на свій стан і зберегти віру у власні сили. 

За результатами опитування ЮНІСЕФ через U-Report Україна, загальний емоційний стан 69% молодих людей віком від 14 до 34 років після 24 лютого 2022 року погіршився, водночас 73% молодих людей потребують емоційної чи психологічної підтримки. Трек «Believe me!» — простий інструмент на основі афірмацій, який допоможе змінити фокус уваги та налаштуватися на більш позитивний лад. 

«Радію, що своєю творчістю можу популяризувати таку просту техніку самопідтримки і хоча б через пісню обійняти всіх українців та українок! Слухайте трек у навушниках, колонках, в авто та вдома, танцюйте та підспівуйте! Сподіваюся, він стане щоденним ритуалом для всіх нас, покращуватиме настрій, допоможе почуватися трохи краще та повірити в себе», — зазначила виконавиця пісні Jerry Heil. 

Деякі дослідження доводять: афірмації знижують рівень кортизолу в організмі. А повторення позитивних тверджень залучає зони мозку, що відповідають за оцінку та сприйняття себе. У такий спосіб можна навчити мозок фокусуватися на ситуації та собі в ній, а не лише на негативних сценаріях. Це допомагає знайти вихід із ситуації. 

Світлана Ройз, дитяча та сімейна психологиня, говорить, що афірмації допомагають позбутися нав’язливих думок і налаштуватися на позитив. «Афірмації — як їх часто називають — це позитивні ствердження, мотиватори. Вони можуть допомогти в роботі з негативними моделями мислення, розірвати коло румінацій (нав’язливих думок), розширяють простір сприйняття і пропонують інший, більш позитивний, сценарій. Звичайно, слова залишаються тільки словами, якщо ми їх не підкріплюємо діями, адже зміни в нашому житті відбуваються, коли ми діємо. Позитивні твердження ж допомагають створити фон, можливий стимул для наших дій. Але ми маємо пам’ятати, що будь-які мотиватори не можуть замінити кваліфіковану підтримку чи допомогу спеціаліста», — підкреслила Світлана.  

Трек «Believe me!» — простий інструмент, який допоможе змінити фокус уваги та налаштуватися на більш позитивний лад. Пісня доступна для прослуховування в Instagram і TikTok.

Залишити відповідь