Міністр закордонних справ розповів про наслідки скандалів з Угорщиною для України.

Українська влада приділяла замало уваги ситуації на Закарпатті. Про це заявив голова МЗС Дмитро Кулеба в ефірі каналу “Україна 24”, коментуючи низку скандалів на Закарпатті, пов’язаних з Угорщиною.

“Правоохоронці мають робити свою роботу і захищати національні інтереси. Ми живемо в демократичній країні, тому якщо справа дійде до суду, то в суді можна з’ясувати якість доказів і дій слідчих. Угорщина вільно себе почувала на Закарпатті завдяки тому, що протягом більше 20 років центральна влада мало приділяла уваги ситуації на Закарпатті. Ситуація змінилася у 2017 році, коли почалося встановлення правильного балансу, вирівнювання ситуації. Те, що ми спостерігаємо зараз, це продовження цього процесу”, — сказав він.

Кулеба зазначив, що Україна регулярно нагадує Угорщині про межі дозволеного.

“У нас дуже простий підхід. Я завжди кажу про це своєму угорському колезі: ми розуміємо, що вас турбує доля етнічних угорців на території України, ви маєте право про них турбуватися, але ви маєте робити це в межах “червоних ліній”, окреслених українським законодавством. Іноді вони заступають за ці лінії – ми б’ємо їх по руках”, — сказав він. 

Угорщина не буде повністю блокувати відносини України з НАТО, впевнений міністр закордонних справ.

“Наші відносини розвиваються як атракціон Американські гірки – то вгору, то вниз. Ми не закривали жодних майданчиків для діалогу. Наприклад, коли у нас відносини були по висхідній, то влітку нам вдалося отримати статус партнера НАТО з розширеними можливостями. Угорщина не наклала вето на це рішення. Угорщина не буде повністю блокувати відносини України з НАТО”, — сказав він.

Залишити відповідь