Ініціативна група Free Svydovets направила та представила на 10-iй сесії Виконавчого Комітету Карпатської Конвенції звернення щодо забудови унікального хребта Українських Карпат – Свидовця.

Засідання відбулося напередодні у Будапешті, рух Free Svydovets представляла Ірина Щока з Ужгорода, European Wilderness Society (Європейське товариство дикої природи). У презентації йшлося про біорізноманіття, гідрологічне та кліматологічне значення цього хребта. Крім того, присутніх було ознайомлено з поточним станом справ щодо оцінки впливу на довкілля та судові процеси навколо проекту будівництва  гірськолижного мега-курорту  на Свидовці. А також, як будівництво цього комплексу спричинює порушення низки міжнародних угод, ратифікованих Україною, як от Карпатська Конвенція, Конвенція Еспо, Бернська Конвенція. Було також представлено альтернативи розвитку Свидовця та сталого управління ним.

Ініціативна група Free Svydovets на 10-iй сесії Виконавчого Комітету Карпатської Конвенції представила звернення щодо забудови унікального хребта Українських Карпат

Присутній представник Міністерства енергетики та захисту довклілля Григорій Парчук проінформував учасників про залучення Міністерства до процесу, а також запевнив присутніх в об´єктивності цієї установи по відношенню до проекту.

Знаково, що засідання Комітету Карпатської Конвенції проходило у приміщенні Міністерства Сільського Господарства Угорщини, яке було першою закордонною установою, що офіційно звернулась до Президента України та Конвенції Еспо, визнаючи себе стороною, яку зачіпає проект будівництва мега-курорту «Свидовець».

Оскільки справа Свидовця має відношення до більшості Пртоколів Карпатської Конвенції, цей прецендент стане гарним індикатором дієвості Конвенції.

Залишити відповідь