Єрмак відкинув ультиматум Кремля по Донбасу і заручився підтримкою Заходу, - політолог

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак не прийняв запропонований російською стороною план по врегулюванню ситуації на Донбасі і закликав Кремль говорити про дійсно мирний план і дорожню карту, яку розробила Україна разом з Німеччиною і Францією. Про це написав у Facebook політолог Андрій Золотарьов.

«В останні тижні Росія посилено намагається продавити свою повістку по Донбасу. І представник РФ в переговорах радників Нормандської четвірки Козак ставить ультимативні вимоги українській стороні – наприклад, щоб ВСУ не відповідали на вогонь з боку формувань ОРДЛО», – розповів експерт.

За його словами, такі пропозиції абсолютно не влаштували Банкову, де закликали Росію повернутися до конструктиву і слідувати дорожній карті, розробленій Україною спільно з Німеччиною і Францією.

Таким чином, в Офісі Президента скоординували позиції по Донбасу з Німеччиною і Францією, пояснив політолог. Главі ОП Єрмаку вдалося переконати європейських партнерів у неприпустимості йти на поступки Кремлю в ситуації, коли йде ескалація напруженості на лінії зіткнення.

«Фактично ми бачимо, що зараз Офіс Президента прагне залучити західних партнерів відразу по декількох напрямках. По Донбасу – в координації з Німеччиною і Францією. По Криму – створенням Кримської платформи. По широкому порядку денному – з США. Єрмак, який курирує міжнародний напрямок, отримав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників в усі процеси, спрямовані на імплементацію мирного плану», – зазначив Золотарьов.

Залишити відповідь