Понад 28 років тому католицький священник отець Йозеф Трунк переїхав із Німеччини в Україну. Він отримав призначення у парафію на Закарпатті. Йозеф вивчив українську мову, попри війну залишився на Закарпатті. Наразі він підтримує парафіян та вимушених переселенців. До Дня рідної мови свою історію Йозеф Трунк розповів Суспільному.

Чоловік проживає у Павшині. Розповідає: “На вулицях тоді ще говорили швабською. Служба у храмі проводилася тільки німецькою. Пізніше я зрозумів, що через еміграцію німців мушу змінювати формат свого служіння, аби й ті, хто не володіють німецькою, могли відчувати себе комфортно у храмі”.

“Я перший в історії цього села священник, який проживає безпосередньо у селі. Раніше священники приїздили сюди, тільки якщо мали час і так проводили богослужіння. Але це було нерегулярно. Навіть поховання часто проводили без священнослужителя. І ось, нарешті, жителі отримали свого священника, який є частиною життя громади. Тому серед людей вирувало таке дивовижне піднесення, що й описати неможливо”, — додав священник.

Залишити відповідь