Привчати дитину до чищення зубів важливо з наймолодшого віку. Спочатку щодня батькам доведеться їй в цьому допомагати. З часом вона зможе впоратись з процедурою самостійно.

Щоб чищення зубів приносило користь і не приносило дискомфорту, однією з умов є зручна зубна щітка. Як зробити правильний вибір аксесуару для дитини, – читайте далі.

Залежність від віку

Дитячі засоби для чищення зубів відповідають певній віковій групі. Інформація про неї розташовується на упаковках у вигляді цифр 0+, 2-4, 3+ тощо.

Як тільки у дитини з’явився перший зуб, потрібно купити засіб для його чищення. Для зовсім малюків виробники пропонують моделі 0+ з м’якими силіконовими щетинками мінімальної довжини. Такий матеріал дбайливо видаляє залишки їжі й при цьому не шкодить поверхню емалі.

У віці двох років малюк може захотіти чистити зуби без допомоги дорослих. Якщо аксесуари для найменших мають подовжену ручку, то тут вона вже адаптована під дитячу долоньку. Завдяки анатомічній формі під час використання вироби не випадають з маленьких ручок.

У дітей семи років вже з’являються постійні зуби. Тому важливо привчити дитину до їх дворазового щоденного чищення. Батькам потрібно навчити дитину не ковтати зубну пасту, набирати її достатню кількість і правильно тримати щітку.

Виготовляючи аксесуари для дітей, виробники задіюють різні методи, щоб полегшити дітям та їхнім батькам навчання. Тому на ручках зубних щіток можна побачити спеціальний виступ для розташування великого пальця. Це допоможе правильно утримувати засобу. Кольорові щетинки в центрі голівки вказують, скільки зубної пасти потрібно видавити.

Особливості вибору

Купуючи зубну щітку для дитини, дитячі стоматологи радять звернути увагу на наступне.

Розмір і форму голівки

Щітки для дітей оснащені невеликими округлими голівками без виступів і кутів. Надто великі елементи будуть незручними та неефективними.

Щетину

М’які щетинки довжиною до 11 см не пошкоджують ясна й зубну емаль.

Дизайн щітки

Не всі діти люблять чистити зуби, тому їх потрібно зацікавити. Щоб полегшити батькам роботу, виробники пропонують для малюків яскраві аксесуари з зображеннями героїв улюблених мультфільмів. Але важливо, щоб дизайн не шкодив зручності й функціональності засобів.

Компанію-виробника

Перевагу потрібно віддати продукції відомих виробників. Таким чином ви будете впевнені в абсолютній безпеці та функціональності аксесуару, який дозволяє навести лад навіть у важкодоступних ділянках маленького ротика.

З якого віку дитина може користуватись електричною щіткою?

За твердженням дитячих стоматологів, аксесуаром можна чистити зуби, починаючи з трьох років. При цьому важливо, щоб процедура проводилась під наглядом батьків. Для дитини можна придбати як окрему модель електрощітки, так і тільки насадку. Такий варіант зручний, коли ви збираєтесь їхати в подорож.

Сучасні моделі аксесуарів для дітей виконуються в яскравих кольорах. На їх поверхні наносяться картинки. Режим роботи засобів триває 120 секунд. Відліком часу для чищення може бути мелодія з мультика.

Залишити відповідь