Час від часу в Україні спалахують скандали із заробітними платами чиновників. Не стали винятком і посадовці органу місцевого самоврядування Закарпаття, які, як виявилося, шикують за рахунок обласного бюджету, отримуючи захмарні зарплати, тоді як, за статистикою, понад 60% краян нині живуть за межею бідності.

Скандал із зарплатнею голови Закарпатської облади Михайла Рівіса, яка, як з’ясувало Закарпаття онлайн, є найвищою серед областей і вдвічі вищою навіть від зарплат керівників уряду та парламенту України, спонукала журналістів видання поцікавитися зарплатами інших чиновників облради.

Пропонуємо увазі читачів шокуючий ТОП-10 надвисоких річних виплат керівництва Закарпатської облради та  її виконавчого апарату, складений на основі декларацій про доходів чиновників, розміщених у відкритому доступі.  

  1. Голова Закаратської обласної ради Михайло Рівіс – 908 502 грн;
  2. Перший заступник голови облради Йосип Борто – 723 522 грн;
  3. Заступник голови облради Петро Грицик – 721 732 грн;
  4. Керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець – 541 307;
  5. Голова бюджетної комісії облради Василь Кошеля – 537 438 грн;
  6. Начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський – 450 995 грн;
  7. Начальник управління фінансового та адміністративно-господарського забезпечення виконавчого апарату облради Андреа Голіцина-Сенгетовська – 448 679;
  8. Начальник управління правового забезпечення, роботи зі зверненнями громадян т а доступу до публічної інформації виконавчого апарату облради Олег Сигидін – 444 953 грн;
  9. Заступник керуючого справами виконавчого апарату Євгенія Кибза – 442 948 грн;
  10. Начальник управління з питань організаційного забезпечення депутатської діяльності, зв’язків з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади виконавчого апарату облради Ольга Кравчук – 434 344 грн.

Тобто, сума бюджетних витрат на зарплати всього лише 10 чиновників Закарпатської облради сягла торік загалом 5 654 420 гривень. Тобто, майже півмільйона щомісяця.

Як уже інформувало, для порівняння, Закарпаття онлайн, щорічна зарплатня за минулий рік глави уряду Володимира Гройсмана сягала 443 430 грн, заробіток на посаді голови Верховної Ради України Андрія Парубія – 498 322 грн. А  задекларована офіційна зарплатня голови Закарпатської ОДА – всього 233 260 грн.

З огляду на такі шокуючі цифри, напрошується питання: чи здійснював департамент фінансів Закарпатської ОДА аналіз видатків на оплату праці працівників облради (особливо премій понад 200%) відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати бюджетних установ?

Також  є питання до самого штату обласної ради, в якій загалом працює близько півсотні осіб. Навіть побіжний аналіз його структури, створених управлінь та відділів з незначною (від 2 до 10) кількістю працівників вказує на те, що, ймовірно, ключовою метою при його формуванні були вищі посадові оклади й відповідно, великі премії та доплати керівникам підрозділів.

Тим більше, що є питання й до завантаженості роботою керівників облради та її підрозділів, які, за інформацією Закарпаття онлайн з джерел облдержадміністрації, фактично пересиджують від однієї сесії до іншої, тоді як всю роботу, зокрема над новими обласними програмами, змінами до діючих та забезпеченням їх виконання займаються підрозділи ОДА.

Утім, наведені цифри – не єдині витрати, якими чиновництво Закарпатської облради буквально з’їдає бюджет області. Закарпаття онлайн направило в облраду запит на отримання інформації, в якому сформулювало цілий ряд запитань, які дадуть змогу розкрити масштабну картину чиновницького пограбунку дохідної частини бюджету загалом дотаційного регіону. П’ятиденний термін отримання відповіді спливає у п’ятницю. Однак, як стало відомо журналістам Закарпаття онлайн з власних джерел в облраді, її керівництвом поставлено перед підлеглими завдання будь-якою ціною відтягувати надання відповіді на строк до 25 днів через, начебто, великий обсяг запитуваної інформації. І не надавати чітку відповідь, а «футболити». Бо прямі відповіді не просто наглядно продемонструють всю глибину фінансового свавілля чиновників області, а й поставлять окремих осіб на межу відповідальності перед законом.

Так чи інакше, вже тепер, виходячи з наявної інформації, напрошується висновок – бюджет області потерпає від нераціональних витрат, зазнає мільйонних збитків через космічні заробітні плати керівництва облради та її виконавчого апарату. Адже щорічне утримання роздутого штату чиновників облради з їх непомірними зарплатними та іншими апетитами обходиться закарпатцям щонайменше у 10-15 мільйонів гривень на рік.

Закарпаття онлайн

Залишити відповідь