У п’ятницю, 27 грудня, в сесійній залі облради відбулося засідання, під час якого оприлюднено звіт діяльності голови ОДА за останні 5 місяців. Участь у ньому взяли Ігор Бондаренко, в.о.голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, заступники голови ОДА – Ольга Травіна та Ігор Шинкарюк, голова облради Михайло Рівіс, його перший заступник Йосип Борто, керівники та працівники структурних підрозділів ОДА.
Насамперед Ігор Самійлович привітав усіх присутніх з новорічними та різдвяними святами, подякував за плідну роботу, передавши слово Олексію Гетманку для оприлюднення звіту. Посадовець зазначив:
Після призначення на посаду голови Закарпатської обласної державної адміністрації у липні 2019 р Ігор Бондаренко провів загальний аудит стану справ в області. Серед головних проблем – зношеність доріг, тверді побутові відходи і сміттєзвалища, формування ОТГ, незаконна вирубка лісів, низький рівень надходжень податків, зборів до бюджетів усіх рівнів, не освоєння державних субвенцій та незаконне переміщення товарів через державний кордон України.
Тож, керівництвом краю було визначено невідкладні пріоритетні напрямки покращення соціально-економічно ситуації в регіоні. Це, зокрема, прискорення та завершення процесу децентралізації в області; відчутне покращення дорожньої інфраструктури; будівництво системи сміттєпереробних і сміттєсортувальних заводів; залучення інвестицій в економіку регіону, створення нових робочих місць; активізація результативної міжнародної співпраці; збільшення надходжень податків і зборів до бюджету та ін.
Що стосується питання доріг, то у І-му півріччі було відремонтовано всього 25,5 км доріг, тоді як в ІІ-му півріччі вже 53,7 кілометри обласних автошляхів.
В області роками не вирішувалось питання відведення земельних ділянок поза межами населених пунктів для розташування об’єктів поводження з твердими побутовими відходами. Стан існуючих полігонів не дозволяє забезпечити повноцінну утилізацію, тим самим створилася катастрофічна екологічна ситуація в області.
На сьогодні визначено 4 перспективні земельні ділянки для розміщення об’єктів поводження з твердими побутовими відходами поза межами населених пунктів (с.Ірлява Ужгородського району, с. Дубрівка Іршавського району, с.Сокриниця Хустського району, м. Тячів).
В області розпочато процес з підготовки будівництва аеродромного комплексу вантажно-пасажирських перевезень в м. Мукачево, як стратегічної складової частини Західного транспортного вузла держави, та ініційовано включення до Державного бюджету України на 2020 рік видатків в сумі 500 мільйонів гривень на фінансування проекту будівництва нового аеродромного комплексу.
Що стосується аеропорту «Ужгород», то врегульовується питання надання права обслуговування повітряного руху на території Словацької Республіки ДП Украероруху.
Завдяки плідній та конструктивній співпраці з облрадою розблоковано процес децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад. Загальновідомо, що з 2015 року по липень 2019-го у Закарпатській області було утворено лише 7 ОТГ.
Також був відсутній перспективний план формування території громад області. Станом на грудень 2019 року у краї забезпечено реалізацію реформи із децентралізації у прискореному темпі і збільшено до 16 ОТГ. Вибори відбулися чесно, відкрито і без підкупу та будь-якого тиску.
Також схвалено Перспективний план утворення 60 об’єднаних територіальних громад, з яких 54 вже на сьогодні затверджено урядом.
У липні-жовтні 2019 року до бюджетів усіх рівнів Закарпатської області мобілізовано 5 млрд 766 млн грн, що на 1 млрд 303 млн більше, ніж торік.
Надходження митних платежів збільшились на 45,8% (2 млрд 825 млн грн, що на 887 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року.
Фінансовий ресурс для забезпечення потреб місцевих бюджетів області складає 15 млрд 869 млн грн, з яких доходи місцевих бюджетів – 34,3 % (5 млрд 441,3 млн грн) та субвенції і дотації з державного бюджету 65,7% (10 млрд 427,7 млн грн).
Станом на сьогодні активізовано процес залучення іноземних інвестицій в розвиток регіону, а саме: на розробку Мужіївського золоторудного комбінату інвесторами планується залучити на протязі п’яти років 150-300 млн доларів США; на розбудову Ужгородського аеропорту планується вливання близько 10 мільйонів євро інвестицій (ТОВ «Скай Линк Трейд», Болгарія).
В активній фазі реалізація спільних грантових проектів в рамках міжнародної технічної допомоги, а саме: проект будівництва полігону для утилізації твердих побутових відходів та сміттєсортувального заводу у с.Яноші Берегівського району на загальну суму 7 мільйонів євро. Проект розбудови спортивної інфраструктури у селі Дерцен Мукачівського району на загальну суму 3,5 мільйони євро за кошти Угорщини; проект модернізації дорожнього сполучення між Словаччиною та Закарпаттям. Ведеться активне дослідження підземних шахт Солотвинського солерудника за допомогою роботизованого обладнання. Загальна вартість проекту 970 тисяч євро за кошти Європейського союзу.
Ведеться активна робота щодо відкриття нових міжнародних пунктів пропуску на кордоні з Румунією (Біла Церква – Сігету Мармацієй, Рахівський район); Угорщиною (Велика Паладь – Нóдьгодош, Виноградівський район); Польщею (Лубня – Волосате, Великоберезнянський район).
Зі свого боку, Михайло Рівіс подякував Ігорю Бондаренку за тісну співпрацю, яку облрада «не відчувала» 3,5 роки.
Результатом конструктиву стало затверджений депутатським корпусом бюджет області на 2020 рік та стратегії розвитку краю на 2020-2021 роки, інформує пресслужба ОДА.