30 травня в історико-краєзнавчому музеї Іршавського МЦПО було відкрито нову експозицію «Голокост на Іршавщині», присвячену 75-й річниці масової депортації євреїв із території Закарпаття. 

Сам музейний стенд розділений на дві половини – у верхній частині інформація про розселення євреїв на теренах Іршавщини та унікальні документи, які стосуються життя єврейської громади у довоєнний період. 

У нижній частині – підбірка фотографій із відомого на весь світ «Альбому Аушвіц», де наглядно показано, як відбувався процес відбору і знищення людей у концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау. Окрім експозиційного стенда з документами та фото, окремо під склом знаходиться дев’ятисвічник Ханукія, підручник з вивчення єврейського письма та фото Лілії Якоб – жінки, яка знайшла у таборі та зберегла для нащадків «Альбом Аушвіц».

Також було розгорнуто тимчасові виставки фотографій з видами сучасного музею «Аушвіц»  та підбірку поштових листівок з копіями дитячих малюнків, які було знайдено у концентраційному таборі «Терезин».

На відкритті експозиції були присутні учні – вихованці МЦПО, педагоги, працівники районної бібліотеки, журналісти та представник від єврейської громади міста Іршава Юрій Микита. І зовсім неочікуваним гостем став науковець із США Джон Свансон, який, за щасливим збігом обставин, минулого тижня знову приїхав на Закарпаття і дізнавшись про відкриття виставки, прибув на наш захід. До речі, саме він і прислав з Америки до музею цінний експонат – книгу-альбом про табір Аушвіц.

Експозиція є постійною і кожен бажаючий може ознайомитися та відкрити для себе ще одну сторінку нашої історії.

Залишити відповідь